Środa Popielcowa

Środa Popielcowa to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (tylko jeden posiłek do syta) i jakościowy (wstrzymujemy się od potraw mięsnych). Idea postu zakłada też abstynencję od napojów alkoholowych. Obok posypania głowy popiołem, post i abstynencja od alkoholu to nasze zewnętrzne znaki rozpoczęcia czasu nawrócenia i pokuty.

  • Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 16:30 i 18:00.
  • Ofiara materialna w Popielec tradycyjnie przeznaczona będzie jako jałmużna postna na najbiedniejszych. Przy wyjściu natomiast, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa będzie można złożyć dar dla naszych misjonarzy w Togo.

Nabożeństwa wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki Wielkiego Postu o godz. 16:30.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich w każdy wielkopostny piątek o godz. 17:15. Wypominki za zmarłych zalecanych podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.
  • W wiekopostne niedziele zapraszamy na „Gorzkie Żale” dla dorosłych i dla młodzieży z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. diakon Adam Pietrowski, odbywający praktykę duszpasterska w sąsiedniej Parafii. „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17.15.
  • W soboty Wielkiego Postu od godz. 17:00 do 18:00, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie okazji do Spowiedzi św.
  • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu.

1% dla Caritas

Za dwa tygodnie, w niedzielę 8 marca, po każdej Mszy św. będzie można skorzystać z pomocy w wypełnieniu formularzy podatkowych przekazując 1% podatku tym razem na nasz parafialny CARITAS. W ubiegłym roku po raz pierwszy można było przekazać 1% swojego podatku na CARITAS naszej parafii. Z radością i wdzięcznością informujemy, że z tego tytułu wpłynęło prawie 4 000 zł. Waszych darowizn na konto CARIRTAS naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do darowizny, dzięki której potrzebujący z naszej parafii, otrzymują konkretną pomoc, zachęcamy do skorzystania z pomocy i wypełnienia formularzy podatkowych w kancelarii parafialnej w niedzielę 8 marca po każdej Mszy św.

Pielgrzymka do Gruzji

Termin 26.09-03.10.2020
Cena 3500 zł / osoba (na wstępy i lokalnego przewodnika płatne w Gruzji obligatoryjnie 100USD)

 

więcej

Dom Św. Jacka w Gliwicach --- dotacja

 

Zapytanie ofertowe na wybór Inwestora Zastępczego.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.
Przetargi, zapytania ofertowe
(aktualizacja 29.12.2018)

Pliki do pobrania

więcej