Nabożeństwa wielkopostne

Przez udział w Nabożeństwach Wielkopostnych można zyskać odpust zupełny:

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:15. Na to Nabożeństwo zapraszamy również dzieci i młodzież.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartek o 16.30.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami za zmarłych w piątek o 17.15.

Wystawa: Kolory Afryki

W Domu św. Jacka gości wystawa pt. „Kolory Afryki”. Po niedzielnych Mszach św. można zapoznać się z rękodziełem afrykańskich artystów ludowych. W imieniu organizatora wystawy klaretyna, ojca Romana Woźnicy dziękujemy za ofiary złożone przy okazji prezentacji wystawy. Wystawa będzie gościć przez dłuży okres czasu w Domu św. Jacka na pierwszym piętrze. Zapraszamy.

Zobacz zdjęcia.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Kolejną sposobnością uławiającą nam łączność z Panem Bogiem poprzez Świętych i Aniołów będzie możliwość odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy św. w naszej parafii. W przyszłą niedzielę Siostra Maria Druch od Aniołów, podczas każdej Mszy św., wprowadzi nas w modlitwę pokory i skutecznej pomocy w walce ze złem za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
Dziękujemy także Pani Stanisławowi Barbackiemu (Instagram: @stanislawbarbacki), artyście z Poznania, który udostępnia nam swoją pracę - niezwykły obraz św. Michała. Pokazuje dynamikę naszego zmagania się z pokusami i namowami złego ducha. Michał na tym obrazie zdaje się być pełen pokoju i wręcz przekonany już o zwycięstwie. Tak samo jest z nami - gdy jesteśmy z Bogiem już zwyciężyliśmy. Ciekawy także jest wygląd szatana - niby to człowiek, niby smok ze skrzydłem, niby wąż. Każdy - kto jest oderwany od miłości Bożej - jest jakby oderwany od swojej tożsamości, nie wie kim w rzeczywistości jest. 
Każdy z nas otrzyma taki wizerunek na pamiątkowym obrazku z modlitwą, a także będzie możliwość zamówienia kopii, by powiesić tę pamiątkę na ścianach naszych mieszkań.

Poświęcenie Domu św. Jacka

Wczoraj w obecności zaproszonych gości, ks. biskup poświęcił Dom św. Jacka. Jesteśmy wdzięczni wielu osobom i Firmom, za zaangażowanie i wszelkie prace związane z wybudowaniem i wyposażeniem domu św. Jacka. Ten Dom wśród wielu już spełnianych funkcji, został zaprojektowany także jako obiekt służący wystawom. Po raz pierwszy zapraszamy naszych parafian i miłych gości do zobaczenia wystawy modeli wozów strażackich, wykonanych przez Pana Piotra Zegarskiego z rodziny ks. proboszcza, który przybył do nas z Grodziska Mazowieckiego. Tym bardziej zachęcamy do zobaczenia wystawy, gdyż wszystkie przedstawione modele zostały zrobione z papieru, a ich twórca oczekuje dzisiaj po każdej Mszy św. w Domu św. Jacka, udzielając odpowiedzi na pytania. Wystawa będzie do zobaczenia przez dłuższy okres czasu.

Zobacz zdjęcia.

Parking

Ze słowami wdzięczności spieszymy do Pana Prezydenta miasta Gliwice, także do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, a szczególnie do gliwickiej firmy EKO-POL za wykonanie parkingu wraz z oświetleniem, drogi łączącej ulice Przedwiośnie i Dzionkarzy. W minionym tygodniu nastąpiły wymagane odbiory i parking na terenie parafialnym przy ul. Przedwiośnie stał się ogólnodostępnym. W związku z tym prosimy, aby nie parkować samochodów na terenie placu kościelnego przy głównym wejściu do kościoła, zarówno w tygodniu jak
i zwłaszcza w niedziele i święta. Teren przed głównym wejściem do kościoła nie jest parkingiem. Wyjątek stanowi samochód pary młodej, karawan lub oznakowany samochód niepełnosprawnych. W pozostałych przypadkach Straż Miejska na koszt właściciela pojazdu, będzie usuwać wszystkie samochody utrudniające ruch pieszych lub dostęp samochodów uprzywilejowanych. Dotyczy to zwłaszcza uczestników pogrzebów i ślubów. Prosimy o korzystanie z licznych miejsc parkingowych wokół naszego kościoła.

Zobacz zdjęcia z budowy.

misja:10 - dekanalne spotkania młodzieży

Jak w poprzednim roku chcemy się spotykać! Wraz z księżmi naszego dekanatu zapraszamy na cykl spotkań modlitweno-integracyjnych. Start za każdym razem w podane czwartki o godz. 19:30, ale co miesiąc w innej parafii naszego dekanatu. Sprawdź tę aktualność, żeby zobaczyć rozpiskę dat i miejsc spotkań.

więcej

Transmisje z naszego kościoła

Kochani, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was przebywa na kwarantannach, albo w izolacji domowej. Pamiętamy o Was w modlitwie! ???? Dlatego, jeśli nie możecie być jutro z nami w kościele, zapraszamy do duchowej łączności - na kanale Posłaniec św. Jacka na YouTube ????????.

Wasi duszpasterze,

ks. Proboszcz Krzysztof, ks. Franciszek, ks. Łukasz i ks. Marek

 

LINK DO TRANSMISJI: https://swjacek-gliwice.pl/na-zywo