1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych

W przyszły poniedziałek - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych:

  • 1 listopada to dzień urodzin ks. Łukasza. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w poniedziałek za tydzień o godz. 9:00.
  • W tym roku nabożeństwo na cmentarzu w dniu 1 listopada rozpocznie się o godz. 14:00, bez wcześniejszej procesji.
  • Parafianie, którzy nie będą mieli okazji stanąć nad grobami swoich bliskich, mogą pomodlić się za nich i zapalić znicz pod krzyżem misyjnym obok naszego kościoła.

misja:10 - dekanalna Msza św. młodzieżowa

Wraz z księżmi naszego dekanatu zapraszamy na cykl młodzieżowych Mszy świętych z kazaniem, a po nich na spotkania integracyjne dla chętnych. Start za każdym razem o g. 19:30, ale co miesiąc w innej parafii naszego dekanatu. W październiku spotykamy się w parafii św. Józefa w Gliwicach Ligocie Zabrskiej.

Dlaczego tak?
Festiwal Życia w 2021 dał nam konkretnezadanie: “WYJDŹ!”, jak Abraham. Więc idziemy i chcemy odwiedzać wszystkie parafie
w naszym dekanacie, żeby się modlić o wiaręi chęć zaangażowania dla młodych.

Chodź z nami!

więcej

modlitwa Taizé i duchowe przygotowanie do ESM Turyn 2021/22

Zapraszamy na comiesięczną modlitwę ze śpiewem z Taizé w 3 czwartki do par. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy!

Brat Alois, przeor wspólnoty braci z Taizé zostawia co roku młodym wskazówki do refleksji. Chcemy je podczas naszego przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych czytać i zastanowić się co na czas 2021 roku proponuje nam wspólnota, a tym bardziej - jak łączy się to z Ewangelią i naszym codziennym życiem. 

pobierz PDF z tekstami na wrzesień: kliknij tutaj.

Odwołanie dyspensy

ODWOŁANIE DYSPENSY OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEGO I ŚWIĄTECZNEGO UDZIAŁU WE MSZY ŚWIĘTEJ: W związku ze znaczącym złagodzeniem obostrzeń państwowych (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 roku) związanych z pandemią COVID-19 i mając na względzie ustalenia biskupów podjęte na 389. Zabraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 11-12 czerwca 2021 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej, niniejszym odwołuję dyspensę z dnia 30 maja 2020 roku, zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz innych wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej będących w wieku starszym, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Niniejsze odwołanie wchodzi w życie z dniem 20 czerwca 2021 roku.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Z odwołaniem dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy św. wiąże się też odwołanie szeregu innych rozporządzeń obowiązujących w czasie pandemii. Między innymi: będzie woda święcona w kropielnicy przy wejściu do kościoła, Nadzwyczajni Szafarze rozdzielania Komunii św. wracają do swojej służby i naszych chorych parafian będziemy odwiedzać jak w czasie przed pandemią. W dalszym ciągu pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa a także utrzymanie dystansu w kościele.

Transmisje z naszego kościoła

Kochani, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was przebywa na kwarantannach, albo w izolacji domowej. Pamiętamy o Was w modlitwie! ???? Dlatego, jeśli nie możecie być jutro z nami w kościele, zapraszamy do duchowej łączności - na kanale Posłaniec św. Jacka na YouTube ????????.

Wasi duszpasterze,

ks. Proboszcz Krzysztof, ks. Franciszek, ks. Łukasz i ks. Marek

 

LINK DO TRANSMISJI: https://swjacek-gliwice.pl/na-zywo

Ojcowskim Sercem - list apostolski papieża Franciszka na ten rok

Patris corde – ojcowskim sercem: tak Józef umiłował Jezusa, nazywanego we wszystkich czterech Ewangeliach „synem Józefa”. Mateusz i Łukasz, dwaj ewangeliści, którzy ukazali jego postać, niewiele mówią, ale wystarczająco dużo, aby zrozumieć, jakim był ojcem oraz misję powierzoną mu przez Opatrzność.

Przeczytaj cały list tutaj...

więcej