Rekolekcje Wielkopostne

Rozpoczynamy czas Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę Ojca Zdzisława Podleckiego ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Gliwic. Słowo Boże, to wprowadzenie do trzech kolejnych, rekolekcyjnych dni, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Księdza rekolekcjonistę zapewniamy o modlitewnym wsparciu.

  • Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00
  • Chorzy i seniorzy mają swoją naukę podczas Mszy św. w ich intencji w środę o godz. 16.30. Tych, którzy mieliby kłopot z dotarciem do naszego kościoła z powodu braku środka transportu, prosimy zgłosić (można telefonicznie) w kancelarii parafialnej.
  • Wszyscy mają okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty w czasie trwania Rekolekcji.
  • W środę podczas Mszy św. o godz. 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00 będziemy mogli podziękować i wesprzeć materialnie działalność O. Rekolekcjonisty.
  • W środę, na zakończenie, Ojciec Rekolekcjonista udzielać będzie błogosławieństwa, które związane jest z odpustem zupełnym dla tych, którzy będą uczestniczyć w tych Rekolekcjach.

Pliki do pobrania

Wielki Post

Zapraszamy na Wielkopostne Nabożeństwa Pasyjne:

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:15,
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartek o 16:30.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami za zmarłych w piątek o 17.15.

Modlitwa Różańcowa - rok po pierwszym dniu epidemii

W niedzielę, 14 marca mija dokładnie rok od wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, a tym samym mija rok od kiedy rozpoczęliśmy naszą wspólną parafialną transmitowaną modlitwę różańcową o godzinie 20:30. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian w niedzielę, 14 marca, na godz. 20:30 do naszego kościoła na "Modlitwę Różańcową - rok po pierwszym dniu epidemii". Chcemy dziękować za łaskę zdrowia i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i całej parafii. Zapraszamy w niedzielę, na godz. 20:30.

1% dla Caritas

Jak co roku 1% swojego podatku możemy także przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego, np. CARITAS. W związku z tym, ks. biskup kieruje do nas krótki komunikat:
Drodzy Diecezjanie!
Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku - zamiast do budżetu państwa - na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Instytucją posiadającą status organizacji pożytku publicznego jest Caritas Diecezji Gliwickiej. Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję. Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób w jesieni życia, kuchnie dla ubogich, jadłodajnie, dom pomocy społecznej. Caritas diecezjalna prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Oferta pracy

Poszukujemy osoby na stanowisko Instruktor praktycznej nauki zawodu w zawodzie kucharz 0,75 etatu

Lokalne Centrum Integracji Społecznej i Zawodowej w Gliwicach/Sośnicy prowadzi nabór na stanowisko Instruktor praktycznej nauki zawodu w zawodzie kucharz.

więcej

Transmisje z naszego kościoła

Kochani, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was przebywa na kwarantannach, albo w izolacji domowej. Pamiętamy o Was w modlitwie! ???? Dlatego, jeśli nie możecie być jutro z nami w kościele, zapraszamy do duchowej łączności - na kanale Posłaniec św. Jacka na YouTube ????????.

Wasi duszpasterze,

ks. Proboszcz Krzysztof, ks. Franciszek, ks. Łukasz i ks. Marek

 

LINK DO TRANSMISJI: https://swjacek-gliwice.pl/na-zywo