Uroczystość Wniebow. Najświętszej Maryi Panny

W sobotę (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.

  • Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, a po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Nieszpory maryjnie o 17:30.
  • W tym dniu przypada Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium w Rudach. Suma odpustowa koncelebrowana przez biskupów i kapłanów metropolii górnośląskiej o godz. 11:00. Nieszpory odpustowe o 15:00.
  • Także w sobotę przypada 35. rocznica konsekracji Biskupa Seniora Gerarda Kusza, a w przyszłą niedzielę 39. rocznica konsekracji Biskupa Seniora Jana Wieczorka. Polecajmy w modlitwie pierwszych biskupów naszej diecezji.

W tym tygodniu

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece. Modlitewne intencje do Nabożeństwa można składać w zakrystii, lub przed Nabożeństwem.

Duchowo wspieramy sośnickich, poszczególnych pielgrzymów, którzy w piątek bardzo wczesnym rankiem, ze względu na obwiązujące przepis sanitarne indywidualnie wyruszą pieszo na Górę św. Anny. Nabożeństwo na zakończenie Pielgrzymki będzie w naszym kościele w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 20:00.

Porządek wakacyjny

Od środy (1 lipca), aż do końca sierpnia zmieniony będzie porządek Mszy św. w tygodniu i godziny urzędowania kancelarii parafialnej.

  • W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
  • Kancelaria parafialna w tych miesiącach czynna będzie w godzinach od 8:30 do 9:00 i od 17:00 do 18:00 z wyjątkiem czwartku i soboty.
  • Godziny Mszy św. w niedzielę pozostają bez zmian.
  • Okazja do Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w soboty podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

Informacja

Podajemy do wiadomości treść odwołania dyspensy zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy św.:
Mając na uwadze wskazania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 roku oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, znoszące limit liczby wiernych w kościołach, z dniem 7 czerwca br., odwołuję ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udzielam dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
† Jan Kopiec
Biskup Gliwick

Dom Św. Jacka w Gliwicach --- dotacja

 

Zapytanie ofertowe na wybór Inwestora Zastępczego.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.
Przetargi, zapytania ofertowe
(aktualizacja 29.12.2018)

Pliki do pobrania

więcej