Pogrzeb: + ks. Andrzeja Wandzla

Kuria Diecezjalna w Gliwicach wydała komunikat dotyczący terminu i miejsca pogrzebu ks. Andrzeja Wandzla. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Wandzla odbędą się według następującego porządku:

  • Piątek, 1 grudnia br., o godz. 17.00 – eksporta, w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie;
  • Sobota, 2 grudnia br., o godz. 10.00 – Msza święta pogrzebowa w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie oraz pochówek na parafialnym cmentarzu.

Szkoła Nowej Ewangelizacji

Patronem Szkoły Nowej Ewangelizacji jest św. Andrzej Apostoł. Stąd obchody patronalnego święta okolicznych wspólnot Szkoły Nowej Ewangelizacji z Pyskowic, Toszka, Zabrza, Smolnicy i Kleszczowa, będą obchodzone
w naszej parafii. W sobotę z tej okazji Msza św. o godz. 15:00 pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Po Mszy św. modlitwy uwielbienia. Wszyscy zainteresowani są zaproszeni w najbliższą sobotę.

Adwent

Za tydzień początek liturgicznego okresu radosnego i modlitewnego czuwania, czyli Adwentu.
W niedziele adwentowe zapraszamy dorosłych na Nieszpory ze świecami i w tym roku także z kazaniem w ich trakcie. Nieszpory adwentowe w każdą niedzielę o godz. 17:15, czyli 15 minut wcześniej niż zazwyczaj. Serdecznie zapraszamy.

Kurs Zacheusza - zaproszenie

Jest to propozycja drogi rozwoju duchowego dla wszystkich, którzy pragną by wyznawana przez nich wiara miała większy wpływ na ich codzienne aktywności. Jeśli chcesz dowiedzieć się:
Dlaczego Kościół zabiera głos w sprawach społecznych? Jaka jest Twoja rola w Dziele Stworzenia? Czy to prawda, że Kościół w Zasadzie Pomocniczości nawołuje do tego by nie pomagać? Czy interpretując Zasadę Służebności – Kościół jest przeciwny ekologii? Czy jeśli godność osoby ludzkiej jest ostateczną racją usprawiedliwiającą prawa człowieka – czy to znaczy, że człowiek ma prawo do wszystkiego? Czy dobro wspólne to utopia?

więcej