zapisy na Festiwal Życia 2021!

Co to jest? Największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie dla młodych na Śląsku! 7 dni pod namiotami; koncerty (TAU, x Bartczak, Owca, Golec uOrkiestra), warsztaty, konferencje, codzienna Msza święta, wydarzenie dla osób w wieku 16-35 lat; radość, życie, Bó

Program: https://festiwalzycia.pl/program/

23-29 sierpnia

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz! —> ks. Marek (tel. 510833033, instagram @mmalud)

 

ZAPISY TUTAJ - KLIKNIJ!

 

 

W tym tygodniu

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • W czwartek zapraszamy na pierwszo czwartkowe nabożeństwo o godz. 17:30.
 • Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa odmówimy w piątek po Mszy św. o godz. 7:00 i po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00.
 • Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o 7:30.
 • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.
 • Odwiedziny naszych chorych i starszych parafian w sobotę od godz. 8:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Raz w roku, w każdej parafii, w wyznaczony dzień wierni trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii ten dzień przypada co roku 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, czyli w piątek. To jedna z niewielu okazji do osobistego spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, dlatego gorąco zapraszamy chociażby na chwilę w dogodnym dla siebie czasie, lub według następującego planu:

 • po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja ogólna dla wszystkich,
 • adoracja dla parafian z ul. Jedności, Młodego Górnika, Wschodniej od godz. 8:00,
 • parafianie z ul. św. Michała, Tylnej i Żeromskiego adorują od godz. 9:00,
 • parafianie z ul. Jesiennej i Pogodnej od 10:00,
 • ul. Przyszłości od 11:00,
 • ul. Młodopolska i Przedwiośnie od 12:00,
 • o godz. 13:00 Adorację prowadzi Wspólnota św. Marcina,
 • ul. Kasprowicza i ul. Wielicka od 14:00,
 • Bractwo Najświętszego Sakramentu od 15:00
 • od godz. 16:00 ul. Młodzieżowa i ul. Wiślana,
 • od godz. 16:30 Szkoła Nowej Ewangelizacji
 • od 17:30 Adoracja dla wszystkich, prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zakończona błogosławieństwem Sakramentalnym przed wieczorną Msza św. o godz. 18:00.

Pielgrzymka na Górę św. Anny

Sośnicka Ślubowana Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 13 do 16 sierpnia. Ze względu na czas epidemii i kwestie organizacyjne, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii w godzinach urzędowania. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres, pesel, telefon kontaktowy a także preferowaną formę noclegu – w tym roku możliwy będzie również nocleg pod namiotami. Dla dobrej organizacji prosimy nie odkładać czasowo tej sprawy. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

Informacja: ZDM Gliwice

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje, że w dniu 15.07.2021 została podpisana umowa na wykonanie rozbudowy ul. Kujawskiej poprzez budowę chodnika i drogi rowerowej. Prace będą prowadzone na odcinku od wiaduktu A1 do mostu nad Kłodnicą. Wykonawcą robót została firma Eurovia Polska S.A., która zobowiązała się wykonać umowę w terminie do dnia 15.02.2023 r.
Ponad 500 metrowy odcinek połączy istniejącą drogę dla rowerów wzdłuż ul. Kujawskiej z trasą rowerową G-3, prowadzącą do granicy Gliwic. Poza chodnikiem i drogą rowerową wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zatoki autobusowe.
Przedmiotowa inwestycja pozwoli na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Porządek wakacyjny

Od czwartku (1 lipca), aż do końca sierpnia zmieniony będzie porządek Mszy św. w tygodniu i godziny urzędowania kancelarii parafialnej.

 • W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
 • Kancelaria parafialna w tych miesiącach czynna będzie w godzinach od 8:30 do 9:00 i od 17:00 do 18:00 z wyjątkiem czwartku i soboty.
 • Godziny Mszy św. w niedzielę pozostają bez zmian.
 • Okazja do Spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w soboty podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

Odwołanie dyspensy

ODWOŁANIE DYSPENSY OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEGO I ŚWIĄTECZNEGO UDZIAŁU WE MSZY ŚWIĘTEJ: W związku ze znaczącym złagodzeniem obostrzeń państwowych (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2021 roku) związanych z pandemią COVID-19 i mając na względzie ustalenia biskupów podjęte na 389. Zabraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 11-12 czerwca 2021 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej, niniejszym odwołuję dyspensę z dnia 30 maja 2020 roku, zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz innych wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej będących w wieku starszym, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Niniejsze odwołanie wchodzi w życie z dniem 20 czerwca 2021 roku.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Z odwołaniem dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy św. wiąże się też odwołanie szeregu innych rozporządzeń obowiązujących w czasie pandemii. Między innymi: będzie woda święcona w kropielnicy przy wejściu do kościoła, Nadzwyczajni Szafarze rozdzielania Komunii św. wracają do swojej służby i naszych chorych parafian będziemy odwiedzać jak w czasie przed pandemią. W dalszym ciągu pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa a także utrzymanie dystansu w kościele.

Transmisje z naszego kościoła

Kochani, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was przebywa na kwarantannach, albo w izolacji domowej. Pamiętamy o Was w modlitwie! ???? Dlatego, jeśli nie możecie być jutro z nami w kościele, zapraszamy do duchowej łączności - na kanale Posłaniec św. Jacka na YouTube ????????.

Wasi duszpasterze,

ks. Proboszcz Krzysztof, ks. Franciszek, ks. Łukasz i ks. Marek

 

LINK DO TRANSMISJI: https://swjacek-gliwice.pl/na-zywo

Ojcowskim Sercem - list apostolski papieża Franciszka na ten rok

Patris corde – ojcowskim sercem: tak Józef umiłował Jezusa, nazywanego we wszystkich czterech Ewangeliach „synem Józefa”. Mateusz i Łukasz, dwaj ewangeliści, którzy ukazali jego postać, niewiele mówią, ale wystarczająco dużo, aby zrozumieć, jakim był ojcem oraz misję powierzoną mu przez Opatrzność.

Przeczytaj cały list tutaj...

więcej