Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W czwartek (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To patronalne święto Sióstr Służebniczek i Dzieci Maryi.

  • Serdeczne życzenia i zapewnienie o pamięci w modlitwie składamy naszej Siostrze Łucji, która należy do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.
  • Msze św. w czwartek będą o godz. 7:00, 8:00, 16:30 i o godz.18:00.
  • W czwartek, podczas Mszy św. o godz. 18:00, zostaną przyjęte kandydatki do Grona Dzieci Maryi, a także nastąpi uroczyste poświęcenie i nałożenie nowych medalików dotychczasowym Dzieciom Maryi. Do udziału w tej Mszy św, szczególnie zapraszamy rodziców Dzieci Maryi, a także wszystkie Panie, które kiedyś należały do Grona Dzieci Maryi. Wszystkie chętne dziewczynki i dziewczyny, które pragną wstąpić do grona Dzieci Maryi zapraszamy po informacje do z ks. Marka.
  • W czwartek zapraszamy na Godzinę Łaski o godz. 12:00, podczas której zaśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Z racji czwartkowej uroczystości, dzieci zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00.

Adwentowe czuwanie

  • Roraty dla dzieci i wszystkich chętnych Od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. We wtorek po Mszy świętej roratniej, naszych najmłodszych parafian odwiedzi święty Mikołaj. Niech ten wtorkowy dzień wspomnienia św. Mikołaja rozbudzi w nas wszystkich chęć niesienia pomocy bliźnim.
  • Roraty dla młodzieży i studentów w czwartek o 19:30 w naszym kościele.
  • Roraty dla Dorosłych w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy.

Poświęcenie Domu św. Jacka

Wczoraj w obecności zaproszonych gości, ks. biskup poświęcił Dom św. Jacka. Jesteśmy wdzięczni wielu osobom i Firmom, za zaangażowanie i wszelkie prace związane z wybudowaniem i wyposażeniem domu św. Jacka. Ten Dom wśród wielu już spełnianych funkcji, został zaprojektowany także jako obiekt służący wystawom. Po raz pierwszy zapraszamy naszych parafian i miłych gości do zobaczenia wystawy modeli wozów strażackich, wykonanych przez Pana Piotra Zegarskiego z rodziny ks. proboszcza, który przybył do nas z Grodziska Mazowieckiego. Tym bardziej zachęcamy do zobaczenia wystawy, gdyż wszystkie przedstawione modele zostały zrobione z papieru, a ich twórca oczekuje dzisiaj po każdej Mszy św. w Domu św. Jacka, udzielając odpowiedzi na pytania. Wystawa będzie do zobaczenia przez dłuższy okres czasu.

Zobacz zdjęcia.

Parking

Ze słowami wdzięczności spieszymy do Pana Prezydenta miasta Gliwice, także do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, a szczególnie do gliwickiej firmy EKO-POL za wykonanie parkingu wraz z oświetleniem, drogi łączącej ulice Przedwiośnie i Dzionkarzy. W minionym tygodniu nastąpiły wymagane odbiory i parking na terenie parafialnym przy ul. Przedwiośnie stał się ogólnodostępnym. W związku z tym prosimy, aby nie parkować samochodów na terenie placu kościelnego przy głównym wejściu do kościoła, zarówno w tygodniu jak
i zwłaszcza w niedziele i święta. Teren przed głównym wejściem do kościoła nie jest parkingiem. Wyjątek stanowi samochód pary młodej, karawan lub oznakowany samochód niepełnosprawnych. W pozostałych przypadkach Straż Miejska na koszt właściciela pojazdu, będzie usuwać wszystkie samochody utrudniające ruch pieszych lub dostęp samochodów uprzywilejowanych. Dotyczy to zwłaszcza uczestników pogrzebów i ślubów. Prosimy o korzystanie z licznych miejsc parkingowych wokół naszego kościoła.

Zobacz zdjęcia z budowy.

Modlitwy w duchu Taizé i wyjazd na ESM w Rostocku

Zapraszamy na comiesięczną modlitwę ze śpiewem z Taizé w 3 czwartki do par. św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy! Kliknij więcej, aby zobaczyć rozpiskę.

Brat Alois, przeor wspólnoty braci z Taizé zostawia co roku młodym wskazówki do refleksji. Chcemy je podczas naszego przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych czytać i zastanowić się co na czas 2022 roku proponuje nam wspólnota, a tym bardziej - jak łączy się to z Ewangelią i naszym codziennym życiem.

więcej

Transmisje z naszego kościoła

Kochani, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was przebywa na kwarantannach, albo w izolacji domowej. Pamiętamy o Was w modlitwie! ???? Dlatego, jeśli nie możecie być jutro z nami w kościele, zapraszamy do duchowej łączności - na kanale Posłaniec św. Jacka na YouTube ????????.

Wasi duszpasterze,

ks. Proboszcz Krzysztof, ks. Franciszek, ks. Łukasz i ks. Marek

 

LINK DO TRANSMISJI: https://swjacek-gliwice.pl/na-zywo