Dni modlitw o urodzaje

W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają Dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, bo procesje błagalne tych dni kierują się ku przydrożnym krzyżom. Przez trzy najbliższe dni o godz. 17:30, w ramach Nabożeństwa Majowego, udamy się w procesji do krzyża przed naszym kościołem i modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagać o dobre urodzaje, pamiętać o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosić o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

W tym tygodniu...

  • Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dlatego od soboty (1 czerwca) przez cały miesiąc bezpośrednio po wieczornej Mszy św., a w sobotę i w niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę ku czci Jezusowego Serca.
  • Również w sobotę, 1 czerwca mija 16. rocznica istnienia naszej parafii. Jak co roku w sposób szczególny zanosimy Panu Bogu modlitwę dziękczynienia za wszelkie łaski i dobro, którymi przez ten czas nas obdarzał, zwłaszcza dziękujemy za nasz kościół. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wielu ludzi dobrej woli, nie tylko naszych parafian, którzy przez te 16 lat przyczyniali się do budowy tej materialnej i duchowej budowli. Nie zapominamy także o tych, którzy w domu Ojca naszego w niebie odbierają nagrodę za poniesiony trud przy tworzeniu wspólnoty - od 16 lat - zwaną Parafią św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy.
  • 1 czerwca szczególnie pamiętamy o wszystkich dzieciach. Niech szczególnie w tym dniu towarzyszy im nasza modlitwa o szczęśliwe dzieciństwo.
  • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:30.
  • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:30.
  • Krótkie rozważanie nad tajemnicami różańcowymi i modlitwa różańcowa w sobotę o godz. 17:00, przed nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.
  • Także w najbliższą sobotę odwiedzamy naszych chorych od godz. 8.30.

Bezpłatna mammografia

Centrum Onkologii w Gliwicach organizuje pobyt mammobusu przy naszym Gimnazjum w celu umożliwienia kobietom w wieku 50 – 69 lat wykonania bezpłatnej, cyfrowej mammografii. Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwać na Panie na parkingu przy naszym Gimnazjum w czwartek i piątek 6 i 7 czerwca, a także w poniedziałek i wtorek 10 i 11 czerwca w godz. od 8:30 do 15:30. Szczegóły na plakacie i na ulotkach w przedsionku kościoła

Dom Św. Jacka w Gliwicach --- dotacja

 

Zapytanie ofertowe na wybór Inwestora Zastępczego.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.
Przetargi, zapytania ofertowe
(aktualizacja 29.12.2018)

Pliki do pobrania

więcej