Październik - miesiąc modlitwy różańcowej

W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

  • Za odmawianie Różańca w październiku, podczas nabożeństwa różańcowego w kościele lub w rodzinie, można zyskać odpust zupełny.
  • Nabożeństwa Różańcowe począwszy od czwartku - codziennie o godz. 17.15. Przy sprzyjającej pogodzie Nabożeństwa Różańcowe odbywać się będą w naszej muszli koncertowej.
  • W czwartek, na pierwszym nabożeństwie różańcowym zostaną poświęcone wszystkie nowe różańce.
  • Dzieci uczęszczające na Nabożeństwa Różańcowe, tradycyjnie, codziennie będą otrzymywać fragment obrazka, który po ostatnim nabożeństwie różańcowym, przedstawiony w całości będzie nagrodzony.
  • Nabożeństwom różańcowym w poniedziałki przewodniczyć będzie młodzież, a w soboty Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą Dzieci Maryi.

#młodeCZWARTKI

Zapraszamy Cię na #młodeCZWARTKI. To spotkania dla młodych w każdy czwartkowy wieczór w parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. Ten Kościół to nasz dom. Chcemy czegoś więcej. Jeśli Ty też - zapraszamy!

więcej

Informacja

Podajemy do wiadomości treść odwołania dyspensy zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy św.:
Mając na uwadze wskazania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 roku oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, znoszące limit liczby wiernych w kościołach, z dniem 7 czerwca br., odwołuję ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udzielam dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
† Jan Kopiec
Biskup Gliwick

Dom Św. Jacka w Gliwicach --- dotacja

 

Zapytanie ofertowe na wybór Inwestora Zastępczego.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.
Przetargi, zapytania ofertowe
(aktualizacja 29.12.2018)

Pliki do pobrania

więcej