Witaj w domu!

#młodeCZWARTKI

Chcesz czegoś więcej?

Zapraszamy Cię na #młodeCZWARTKI. To spotkania dla młodych w każdy czwartkowy wieczór w parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. Ten Kościół to nasz dom. Chcemy czegoś więcej. Jeśli Ty też - zapraszamy!

Jaki jest plan?
Chcę wiedzieć więcej.

Luz. Patrz: Każdy chyba chce w życiu coś więcej. Tzn. mieć poczucie - może takie nawet za kilka lat - że nie zepsuł otrzymanych darów i nie zmarnował 10 lat. Papież Franciszek w Christus Vivit - swoją drogą POLECAMY - napisał:

Jak przeżywa się młodość, kiedy dajemy się oświecić i przemienić przez wspaniałą wieść Ewangelii? Ważne jest postawienie sobie tego pytania, bo młodość jest nie tyle zasługą, ile darem Boga: Młodość jest łaską, to szczęście. Jest darem, który możemy bezużytecznie zmarnować lub przyjąć z wdzięcznością i przeżywać w pełni.

I chyba coś w tym jest. Chcemy sobie zadawać nieustannie to pytanie - czym dla nas jest młodość? I co najważniejsze: jak Jezus chce, by moją młodość wykorzystać?

Patrz na plakat

Weź pokaż go kumplwi czy przyjaciółce. Weź ich ze sobą - niech zobaczy, że wiara/religia to nie tylko katolicki kicz, ale żywa wpólnota radości, która MA SENS. Spotykamy się co czwartek około 19:30. Szczegóły są zawsze na @jestesmy.w.domu.

To chyba nie dla mnie.

Być może. Ale nigdy nie będziesz widział póki się nie przekonasz.

Tym bardziej, że Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych. Jak otworzysz Pismo Święte dowody na to masz od pierwszych stron: Abraham był stary. Jakub był kłamcą. Noe pił. Mojżesz jąkał się. Dawid cudzołożył. Gedeon był tchórzem. Jonasz uciakał przed Bogiem. Paweł był mordercą. Tomasz był niedowiarkiem. Piotr wyparł się Jezusa. Łazarz był martwy.

A Ty, kim według Ciebie jesteś, że się nie nadajesz?

Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali, czytamy w 2 Liście Pawła do Koryntian. Spróbuj.