WAŻNE MATERIAŁY DLA UCZESTNIKÓW FESTIWALU:

OTWARTY PROGRAM FESTIWALU

Jak mogę pomóc -> pomagaj miesięcznie na www.zrzutka.pl/z/sosnica

Zapraszamy WSZYSTKICH parafian do wspólnego uczestnictwa:

MAPA FESTIWALOWA

Nasi goście - cieszymy się z ich obecności!

Festiwal to też czas pięknych spotkań. Ogromna radość w naszych sercach, ponieważ wiele osób pozytywnie odpowiedziało na nasze zaproszenie!

Odsłaniamy pierwsze karty!

Jednym z zaproszonych gości na naszym Festiwalu Życia w Sośnicy będzie międzynarodowa wspólnota Małych Sióstr i Małych Braci Baranka!
"Posłane przez Kościół, by iść w ślad za Barankiem «jak owce» do serca świata, wędrując, «zranione, nigdy nie przestaniemy kochać»" - to dewiza Wspólnoty. 
Siostry i Bracia będą z nami cały wtorkowy dzień festiwalu. Wspólnie z nami wezmą udział w małych grupkach, a także wtorkowym wieczornym nabożeństwie! Mały Brat Philippe-Marie, pochodzący z Francji, wygłosi do nas homilię podczas festiwalowej Eucharystii.

Uwaga! Potrzebujemy Waszej pomocy! Szukamy noclegów (z wtorku na środę) dla 6 sióstr i 3 braci! Otwórzcie serca i dajcie znać (przez Messengera), kto może przyjąć siostry/braci! Nie wiele im trzeba, właściwie to kawałek podłogi, karimatę i dobre śniadanie rano!

Siostry i Bracia przyjmują bardzo prostą formę życia - żyją i utrzymują się z tego, co ofiarują im ludzie, a swoją obecnością w Choroniu (obok Częstochowy) uświęcają życie wspólnoty. Więcej można poczytać tutaj: http://www.communautedelagneau.org/pl/

Festiwal Życia 2020 w naszej parafii!

Festiwal Życia, podobnie jak inne duże festiwale i spotkania, nie może odbyć się w 2020 roku z całym swoim rozmachem. Nie poddajemy się jednak! Oto propozycja na początek lipca - ZRÓBMY FESTIWAL W SOŚNICY!

W tym roku młodzież nie może spotkać się… w Kokotku. Nie chcemy też spędzać początku lipca przed komputerami. Stąd pomysł, żeby tegoroczny festiwal odbył się w formie gry. Każdy uczestnik będzie miał do wykonania każdego kilka zadań – samodzielnie, ze znajomymi, w swojej wspólnocie lub w jednym z zaproponowanych przez nas miejsc. Celem będzie pełniejsze poznanie siebie i rozwój. W którym kierunku? To będzie zależało od każdego uczestnika.

Oprócz zadań do wykonania, codziennie rano będzie można wziąć udział w krótkim wprowadzeniu i modlitwach porannych. Wieczorem będziemy prowadzili również krótką transmisję z naszego festiwalowego studia w Kokotku, ale przede wszystkim codziennie od 15:00/16:00 do późnego wieczora będziemy spotykali się w naszej parafii na tym co w festiwalu najpiękniejsze - wspólnej modlitwie, Eucharystii, ale i dobre zabawie, warsztatach i zajęciach!

Szczegółowy program Festiwalu Życia w Gliwicach-Sośnicy podamy w przyszłym tygodniu!

Sprawdź wydarzenie na Facebooku!