11 NIEDZIELA ZWYKŁA
17 czerwca 2018

 

 1. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Liwarskiemu za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Dziękujemy za wszystkie ofiary ubiegłej niedzieli specjalnej kolekty na potrzeby naszego kościoła, które wyniosły 7000 zł.
   
 2. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. a w soboty i niedziele o godz. 17:30.
   
 3. W tym tygodniu kończy się Rok Szkolny.
  • Zapraszamy dzieci i młodzież do Sakramentu Pokuty przed wakacjami.
   • Klasy III mają swoją spowiedź w czwartek o godz. 16:00
   • Klasy IV, V i VI – spowiedź św. w czwartek o godz. 16:30
   • Wszystkich Gimnazjalistów jak i młodzież szkół średnich, a także młodzież pracującą i studiującą zapraszamy do Sakramentu Pokuty w czwartek o godz. 17:00.
  • W czwartek nie będzie już Mszy św. szkolnej.
  • Zanim zabrzmi ostatni dzwonek i zostaną rozdane świadectwa, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, a zwłaszcza uczniów, aby podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w tym minionym czasie pracy i nauki. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej a także dla gimnazjalistów oraz uczniów Liceum, będzie w piątek o godz. 8:00.
  • W związku z rozpoczynającym się w tym tygodniu czasem wakacji, przypominamy rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by przekazywali formułowaną na piśmie prośbę, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
    
 4. Po raz kolejny zagości u nas Grupa Ewangelizacyjna „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła w sobotę o godz. 19:00.
   
 5. Spotkanie Bractwa Najświętszego Sakramentu w sobotę o godz. 16:00.
   
 6. Nasz były parafianin Patryk Gładkowski, który w trakcie studiów teologicznych przeniósł się do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sandomierskiej, we wtorek przyjmie święcenia kapłańskie w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Polecajmy w modlitwie nowego kapłana wywodzącego się z naszej parafii.
   
 7. W przyszłą niedzielę w naszym dekanacie Parafia pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach, będzie obchodzić swój doroczny odpust. Suma odpustowa o godz. 11:30.
   
 8. W sobotę i niedzielę tradycyjna, stanowa pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców na Górze św. Anny z udziałem biskupów diecezji opolskiej i gliwickiej.
   
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. można otrzymać lub od razu wypełnić formularz do głosowania w sprawie wyboru zadań jednorocznych do realizacji Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Zachęcamy do aktywności obywatelskiej i przez to wykorzystania środków finansowych, które w razie niskiej frekwencji wyborców zostaną skierowane na inne dzielnice. Między innymi można zagłosować na wykonanie parkingu przy Cmentarzu. Zachęcamy do aktywności obywatelskiej w sprawie naszej dzielnicy.
   
 10. Tydzień temu, w niedzielę 10 czerwca nasza parafianka, najstarsza Polka, Pani Tekla Juniewicz obchodziła 112. rocznicę urodzin. Do życzeń składanych przez najważniejsze osoby w naszym państwie, dołączamy: zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa naszego patrona św. Jacka.
   
 11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” o śp. Bonifacym Dylusie – legendzie Sośnicy, a także o roztańczonej i rozśpiewanej grupie „Claret Gospel”, która już w sobotę zagości u nas. Zapraszamy do lektury i na sobotni koncert.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka