III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 marca 2021

 

 1. Za wszystkie ofiary i przelewy na parafialne konto składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.
   
 2. Rozpoczynamy czas Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę Ojca Zdzisława Podleckiego ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Gliwic. Dzisiejsze Słowo Boże, to wprowadzenie do trzech kolejnych, rekolekcyjnych dni, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Księdza rekolekcjonistę zapewniamy o modlitewnym wsparciu.
  • Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00
  • Chorzy i seniorzy mają swoją naukę podczas Mszy św. w ich intencji w środę o godz. 16.30. Tych, którzy mieliby kłopot z dotarciem do naszego kościoła z powodu braku środka transportu, prosimy zgłosić (można telefonicznie) w kancelarii parafialnej.
  • Wszyscy mają okazję skorzystać z Sakramentu Pokuty w czasie trwania Rekolekcji.
  • W środę podczas Mszy św. o godz. 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00 będziemy mogli podziękować i wesprzeć materialnie działalność O. Rekolekcjonisty.
  • W środę, na zakończenie, Ojciec Rekolekcjonista udzielać będzie błogosławieństwa, które związane jest z odpustem zupełnym dla tych, którzy będą uczestniczyć w tych Rekolekcjach.
    
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj o godz. 15:30. Po spotkaniu będzie możliwość zamówienia nowego, lub odkupienia stroju do Pierwszej Komunii św. W przypadku strojów do I Komunii św. odkupionych i nowych, prosimy, aby także były obecne dzieci w celu pomiarów i przymiarki. Rodziców dzieci klas czwartych i starszych Szkoły Podstawowej, prosimy o umożliwienie odkupienia liturgicznych strojów komunijnych w niedzielę za tydzień 7 marca o godz. 16:00.
   
 4. Zapraszamy na Wielkopostne Nabożeństwa Pasyjne:
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:15,
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartek o 16:30.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami za zmarłych w piątek o 17.15.
    
 5. Bezpłatne porady prawne w środę od godz. 17:00 obok Kancelarii parafialnej.
   
 6. W najbliższy młody czwartek młodzież naszej parafii wyjeżdża na diecezjalne spotkanie młodych do Bytomia, do Parafii Trójcy Świętej. Dlatego, aby ustalić pomoc w transporcie młodzieży, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem i ks. Łukaszem.
   
 7. Za tydzień w niedzielę, 14 marca mija dokładnie rok od wprowadzenia stanu zagrożenia epide-miologicznego, a tym samym mija rok od kiedy rozpoczęliśmy naszą wspólną parafialną transmitowaną modlitwę różańcową o godzinie 20:30. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian w niedzielę, 14 marca, na godz. 20:30 do naszego kościoła na "Modlitwę Różańcową - rok po pierwszym dniu epidemii". Chcemy dziękować za łaskę zdrowia i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i całej parafii. Zapraszamy w niedzielę, na godz. 20:30.
   
 8. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza: „Wybrane na drogę” w cenie 35 zł. Autor był znanym i cenionym rekolekcjonistą, egzorcystą i terapeutą, który zaginął w Alpach Szwajcarskich ponad 3 lata termu.
   
 9. O wyzwaniach, jakie obserwujemy w naszej dzielnicy, o działaniach, które mogą podnieść jakość życia w Sośnicy, będzie można porozmawiać na spotkaniu online we wtorek w godzinach od 17:00 do 19:00. To nowa inicjatywa władz naszego miasta. Zapraszamy do rozmowy online we wtorek. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
   
 10. Obok najnowszego „Gościa Niedzielnego” polecamy gorąco specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi. Papież Franciszek ogłosił rok 2021 rokiem św. Józefa. „Gość Extra” to nie tylko okazja do bliższego poznania patrona Kościoła, ale też okazja do odmówienia modlitw do św. Józefa.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka