XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 lipca 2019

 

 1. Po wieloletnich staraniach i zrealizowaniu wielu wymagań dotyczących projektu złożonego przez naszą parafię pt. „Dom Św. Jacka w Gliwicach - rewitalizacja na potrzeby Lokalnego Centrum Integracji i Usług Społecznych”, od jutra rozpoczynamy pierwszy etap realizacji tego projektu – rozbiórkę istniejącego obiektu. Dziękujemy wszystkim tym parafianom, którzy modlitwą i ofiarą wspierali i nadal wspierają tą potrzebną inwestycję nie tylko dla naszej parafii.
   
 2. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary na rzecz naszego kościoła.
   
 3. Wszystkich, kierowców, rowerzystów i tych, którzy za pomocą innego sprzętu poruszają się po naszych drogach, zapraszamy wraz z swoimi pojazdami na dzisiejszą modlitwę do św. Krzysztofa. Będziemy prosili patrona kierowców i podróżujących, o jego opiekę i Boże błogosławieństwo. Samochody można zaparkować także na terenie za muszlą koncertową. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 15:00.
   
 4. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zapraszamy.
   
 5. Bezpłatne porady prawne w środę o godz. 17:00, obok Kancelarii Parafialnej.
   
 6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich w piątek o godz. 19:15 na Mszę Św. wspólnotową zakończoną agapą /spotkaniem w salce pod kościołem.
   
 7. W piątek, 26 lipca wspominamy świętą Annę, patronkę babć i orędowniczkę miłości oraz zgody w naszych rodzinach. Z tej okazji zapraszamy na „Godzinki ku czci św. Anny”, które zaśpiewamy po porannej Mszy św. o godz. 7.30 w piątek. Już dzisiaj wszystkim Annom, a także wszystkim babciom życzymy opieki i wstawiennictwa ich patronki – św. Anny.
   
 8. Dekretem ks. biskupa, od końca sierpnia obowiązki duszpasterskie w naszej parafii będzie pełnił ks. neoprezbiter Marek Ludwig. W przyszłą niedzielę ks. neoprezbiter Marek, wygłosi Słowo Boże i będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa po każdej Mszy św. Polecamy ks Marka modlitwom naszych parafian.
   
 9. W przyszłą niedzielę odpust w par. św. Anny w Zabrzu. Suma odpustowa o godz. 11:15. Pielgrzymi z obydwu sośnickich parafii, którzy w sposób indywidualny udają się na odpust, gromadzą się na placu przed kościołem św. Anny o godz. 11:00.
   
 10. 73. Sośnicka Ślubowana Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 16 do 19 sierpnia. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
   
 11. Nawiązując do rewitalizacji naszego „Domu św. Jacka”, pojęcie rewitalizacji wyjaśnia nam najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.
   
 12. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. A nam wszystkim niech towarzyszy Boże błogosławieństwo.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka