ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
24 października 2021

 

 1. Zapalone dzisiaj świece na bocznych ścianach i pod chórem kościoła tzw. „zacheuszki”, przypominają nam o rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Sześć lat temu ks. biskup namaścił te cztery miejsca poświęcając ten kościół na chwałę Pana Boga i nasz duchowy pożytek. Dziękując Panu Bogu za nasz kościół, polecamy w modlitwie naszych zmarłych parafian, zwłaszcza budowniczych i ofiarodawców.
   
 2. Zapraszamy na ostatni tydzień nabożeństw różańcowych do przyszłej niedzieli włącznie o godz. 17:15.
   
 3. Pierwsze spotkanie przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla klas ósmych będzie jutro (w poniedziałek). Zapraszamy klasy ósme, podzielone na grupy na godz. 19:00 i 20:00.
   
 4. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych, dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do Sakramentu Pokuty. Dzieci klas IV, V i VI mają swoją spowiedź w piątek o godz. 16:00. Klasy VII i VIII oraz młodzież szkół średnich zapraszamy do spowiedzi w piątek o godz. 16:30. Dorośli mają okazję przystąpić do Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św. oraz w piątek i w sobotę od 7:00 do 8:30 i od 16:30 do 18:00.
   
 5. Spotkanie Wspólnoty GALILEA we wtorek po wieczornej Mszy św.
   
 6. Nasza parafianka Siostra Laureta, wraz z postulantkami do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, będą przewodniczyć nabożeństwu różańcowemu w środę o godz. 17:15.
   
 7. Kolejny „Młody Czwartek” to spotkania w grupkach dzielenia. Nieszpory i wprowadzenie do dzielenia w małych grupach w czwartek, w Domu św. Jacka o 19:30. Chętnych do takiej formy rozwoju swojej wiary zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem i ks. Markiem.
   
 8. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich na uroczystą Eucharystię w najbliższy piątek o godzinie 20.00.
   
 9. W przyszły poniedziałek - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych:
  • 1 listopada to dzień urodzin ks. Łukasza. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w poniedziałek za tydzień o godz. 9:00.
  • W tym roku nabożeństwo na cmentarzu w dniu 1 listopada rozpocznie się o godz. 14:00, bez wcześniejszej procesji.
  • Parafianie, którzy nie będą mieli okazji stanąć nad grobami swoich bliskich, mogą pomodlić się za nich i zapalić znicz pod krzyżem misyjnym obok naszego kościoła.
    
 10. Dzieci, które bardzo gorliwie uczęszczały na Nabożeństwa Różańcowe, otrzymają nagrodę - niespodziankę. Skompletowane i podpisane obrazki z nabożeństw różańcowych prosimy przynieść w sobotę na przedostatnie nabożeństwo różańcowe.
   
 11. W sobotę Marianki, Ministranci i Scholka dziecięca wyjeżdża na spektakl "Przygody Tomka Sawyera" do gliwickiego teatru. Zbiórka pod plebanią o 14:10. Życzymy dobrego czasu integracji spędzonego z kulturą i sztuką.
   
 12. Również w tym roku będzie można zakupić religijny kalendarz adwentowy dla dzieci. Będzie to jednocześnie cegiełka na rzecz duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii. Koszt 15 zł, kalendarze adwentowe dla dzieci będą do nabycia do wyczerpania przez cały listopad w przedsionku kościoła.
   
 13. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na „Holy wins” czyli wieczór świętych. Rozpoczęcie o godz. 16:00 w Domu św. Jacka. Później różaniec w kościele, a po nim zabawa taneczna ze świętymi. Będzie też konkurs na najlepsze przebranie. Zapraszamy wszystkie dzieci do 11 roku życia. Rodziców chętnych do pomocy w organizacji prosimy o kontakt z ks. Łukaszem lub z ks. Markiem.
   
 14. Za tydzień w niedzielę, ostatnie nabożeństwo różańcowe będzie prowadzone przez dzieci naszej Szkoły. Zapraszamy na różaniec misyjny w różnych językach świata, w przyszłą niedzielę o godz. 17:15.
   
 15. Za tydzień nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Porządek Mszy św. i Nabożeństw w naszym kościele pozostaje bez zmian.
   
 16. „Toskania północy” – to jeden z wielu interesujących artykułów w najnowszym „Gościu Niedzielnym” o morawskich winnicach. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka