UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020

 

 1. Podajemy do wiadomości treść odwołania dyspensy zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy św.:
  Mając na uwadze wskazania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 roku oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, znoszące limit liczby wiernych w kościołach, z dniem 7 czerwca br., odwołuję ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udzielam dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
  † Jan Kopiec
  Biskup Gliwicki

   
 2. Wczoraj, w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, ośmiu diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie. Jest wśród nich także ks. Michał Brzezina, który przez dwa tygodnie (w styczniu i w lutym) odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską, a prymicyjną Mszę św. (będzie) sprawował dzisiaj w swojej rodzinnej parafii pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach – Lasowicach. Zgodnie z Dekretem ks. Biskupa, Ks. neoprezbiter Michał Brzezina od września podejmie obowiązki duszpasterskie w parafii św. Mikołaja w Lublińcu, a w niedzielę pod koniec lipca, przybędzie do nas z błogosławieństwem prymicyjnym.
   
 3. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie nabożeństwo majowe, połączone z modlitwą do Ducha Świętego dzisiaj o godz. 17:30.
   
 4. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzonej, jako święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
   
 5. Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc – czerwiec:
  • Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dlatego od jutra (1 czerwca) przez cały miesiąc bezpośrednio po wieczornej Mszy św., a w sobotę i w niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę ku czci Jezusowego Serca.
  • Również jutro, 1 czerwca mija 17. rocznica powstania naszej parafii. Jak co roku w sposób szczególny zanosimy Panu Bogu modlitwę dziękczynienia za wszelkie łaski i dobro, którymi przez ten czas nas obdarzał, zwłaszcza dziękujemy za nasz kościół. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wielu ludzi dobrej woli, nie tylko naszych parafian, którzy przez te 17 lat przyczyniali się do budowy tej materialnej i duchowej budowli. Nie zapominamy także o tych, którzy w domu Ojca naszego w niebie, odbierają nagrodę za poniesiony trud przy tworzeniu wspólnoty - od 17 lat - zwaną Parafią św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy.
  • 1 czerwca szczególnie pamiętamy o wszystkich dzieciach. Niech szczególnie w tym dniu towarzyszy im nasza modlitwa o szczęśliwe dzieciństwo.
 6. W nadchodzący, pierwszy czwartek miesiąca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Zapraszamy na modlitwę o powołania i za powołanych w czwartek o godz. 17:30. Podczas tego nabożeństwa także uczcimy Jezusowe Serce.
   
 7. W pierwszy piątek miesiąca Litanię do Najświętszego serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy św. o godz. 8:00 i po Mszy św. o godz. 18:00.
   
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy:
  • na godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:30
  • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:30.
  • Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego w najbliższą sobotę nie będzie jeszcze odwiedzin naszych chorych
    
 9. W najbliższą sobotę, młodzież spotyka się na wspólnym wieczornym czuwaniu Lednickim w naszej parafii. Rozpoczęcie spotkania o 18:00. W programie Eucharystia, wspólnie spotkanie i oglądanie transmisji oraz rozgrywki w siatkówkę. Więcej informacji w wydarzeniu "Jesteśmy w domu - Lednica też!", na parafialnym Facebooku oraz stronie internetowej. Zapraszamy!"
   
 10. Informujemy, że wyjazd na zorganizowane wczasy do Sianożęt i Niechorza, będzie w dniu 1 czerwca i 13 czerwca o godz. 6.15 z parkingu przy sąsiednim kościele w Sośnicy.
   
 11. Z wirusem musimy walczyć razem – uważa prof. Zembala w najnowszym „Gościu Niedzielnym”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka