VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
26 maja 2019

 

 1. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Dlatego szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich, na nabożeństwo majowe i wspólną modlitwę za nasze mamy z okazji ich święta.
   
 3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają Dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, bo procesje błagalne tych dni kierują się ku przydrożnym krzyżom. Przez trzy najbliższe dni o godz. 17:30, w ramach Nabożeństwa Majowego, udamy się w procesji do krzyża przed naszym kościołem i modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagać o dobre urodzaje, pamiętać o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosić o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
   
 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Mszę wspólnotową zakończoną agapą w salce pod kościołem w piątek o godz. 19:15.
   
 5. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
   
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc – czerwiec:
  • Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dlatego od soboty (1 czerwca) przez cały miesiąc bezpośrednio po wieczornej Mszy św., a w sobotę i w niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę ku czci Jezusowego Serca.
  • Również w sobotę, 1 czerwca mija 16. rocznica istnienia naszej parafii. Jak co roku w sposób szczególny zanosimy Panu Bogu modlitwę dziękczynienia za wszelkie łaski i dobro, którymi przez ten czas nas obdarzał, zwłaszcza dziękujemy za nasz kościół. W naszych modlitwach polecajmy Bogu wielu ludzi dobrej woli, nie tylko naszych parafian, którzy przez te 16 lat przyczyniali się do budowy tej materialnej i duchowej budowli. Nie zapominamy także o tych, którzy w domu Ojca naszego w niebie odbierają nagrodę za poniesiony trud przy tworzeniu wspólnoty - od 16 lat - zwaną Parafią św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy.
  • 1 czerwca szczególnie pamiętamy o wszystkich dzieciach. Niech szczególnie w tym dniu towarzyszy im nasza modlitwa o szczęśliwe dzieciństwo.
  • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:30.
  • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:30.
  • Krótkie rozważanie nad tajemnicami różańcowymi i modlitwa różańcowa w sobotę o godz. 17:00, przed nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.
  • Także w najbliższą sobotę odwiedzamy naszych chorych od godz. 8.30.
    
 7. Po raz kolejny nasza parafia będzie gospodarzem spotkania Parafialnych Zespołów Caritas Dekanatu Gliwice – Sośnica. Spotkanie rozpocznie się od Mszy św. w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. w spotkaniu będzie brał udział Opiekun Caritas Dekanatu Gliwice – Sośnica - ks. dziekan Jacek Orszulak.
   
 8. W sobotę skoro świt wyjadą z Gliwic autokary na spotkanie młodych w Lednicy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd w sobotę o godz. 4:15. Koszt: 75 zł. Informacje u ks. Łukasza.
   
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
   
 10. Centrum Onkologii w Gliwicach organizuje pobyt mammobusu przy naszym Gimnazjum w celu umożliwienia kobietom w wieku 50 – 69 lat wykonania bezpłatnej, cyfrowej mammografii. Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwać na Panie na parkingu przy naszym Gimnazjum w czwartek i piątek 6 i 7 czerwca, a także w poniedziałek i wtorek 10 i 11 czerwca w godz. od 8:30 do 15:30. Szczegóły na plakacie i na ulotkach w przedsionku kościoła.
   
 11. W przedsionku naszego kościoła jest bogata oferta tytułów prasy katolickiej. Nie tylko „Gość Niedzielny” ale także wiele tytułów dla naszych młodszych parafian np.: „Mały Gość Niedzielny”, „Anioł Stróż”. Dla starszych polecamy „Głos O. Pio”, „Cuda i Łaski”, „Arka”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka