Niedziela, 1 grudnia 2019r.
I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas radosnego czuwania i przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w Roratach. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa. Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Zachęcamy do pięknego, rzadko już praktykowanego zwyczaju zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.
   
 2. Za tydzień specjalna kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 3. Zapraszamy do wspólnego, adwentowego czuwania:
  • Dzisiaj, podczas Nieszporów poświęcimy wszystkie adwentowe wieńce i stroiki. Prosimy je przynieść do kościoła na godz. 17:30
  • Dzieci, i dorosłych zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00. UWAGA: w tygodniu nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 18:00. Wyjątek stanowią adwentowe soboty, gdzie RORATY będą o godz. 8:00, a wieczorna Msza św. jak zawsze o godz. 18:00.
  • Roraty dla dorosłych. Raz w tygodniu zapraszamy wszystkich dorosłych na Roraty w czwartkowe wieczory o godz. 18:00. To zaledwie trzy razy w tegorocznym Adwencie, dlatego tym bardziej serdecznie zapraszamy. Roraty dla dorosłych w najbliższy czwartek o godz. 18:00.
  • Roraty dla młodzieży. Również w trzy czwartkowe wieczory będą Roraty dla młodzieży o godz. 19:15. Zapraszamy młodzież na Roraty w czwartek o godz. 19:15.
  • Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów.
  • W przyszłą niedzielę - podobnie jak dzisiaj - Liturgiczna Modlitwa Kościoła – Jutrznia o godz. 6:40.
    
 4. W środę - 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę. W intencji wszystkich górników, emerytów i rencistów Kopalni „Sośnica” zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza z Warszawy oraz proboszczów sąsiednich parafii, których parafianie są związani z naszą Kopalnią. Zapraszamy górników wraz ze swoimi rodzinami, gości i parafian w środę o godz. 11:00.
   
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca podczas krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św, o godz. 8:00 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Modlitwie Różańcowej na Antenie Radia SILESIA przewodniczyć będą przedstawiciele Wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy do radioodbiorników w czwartek o 22:00
  • W pierwszy piątek miesiąca Litanię do NSPJ odmówimy po Mszy św. o godz. 8:00.
  • W piątek po Mszy Świętej roratniej o godz. 17:00, naszych najmłodszych parafian odwiedzi święty Mikołaj. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim.
  • Spotkanie Grupy Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:30
  • Przedświąteczne odwiedziny naszych chorych i starszych parafian będą przed trzecią Niedzielą Adwentu, w sobotę 14 grudnia. W związku z tym, w najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych.
    
 6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem lourdzkim w piątek o godz. 19:15.
   
 7. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To patronalne święto Sióstr Służebniczek i Dzieci Maryi.
  • Serdeczne życzenia i zapewnienie o pamięci w modlitwie składamy naszej siostrze Łucji, która należy do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz wszystkim Siostrom wywodzącym się z naszej parafii.
  • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10:30, zostaną przyjęte kandydatki do Grona Dzieci Maryi, a także nastąpi uroczyste poświęcenie i nałożenie nowych medalików dotychczasowym Dzieciom Maryi. Do udziału w tej Mszy św, szczególnie zapraszamy Panie, które kiedyś należały do Grona Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 zaśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    
 8. Wyjazd na Świąteczny Jarmark do Wrocławia w sobotę z parkingu za kościołem o godz. 13:15. Koszt: 40 zł, płatne w autokarze.
   
 9. Jarmark Przedświąteczny w naszej muszli koncertowej będziemy organizować za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę Adwentu.
   
 10. Dziękujemy naszym Panom za przygotowanie adwentowego wieńca w naszym kościele, a naszym Paniom za wykonane wieńce adwentowe i świąteczne stroiki, które można nabyć w przedsionku kościoła. Tam również obok prasy katolickiej, są do nabycia kartki świąteczne, opłatki wigilijne, oraz roratnie lampiony. Polecamy nasz parafialny kalendarz, na którym tradycyjnie są umieszone zdjęcia – migawki z życia naszej parafii w mijającym roku.
   
 11. W miniony piątek, po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana +Janusz Cholewa, tato ks. Wojciecha Cholewy, naszego byłego ks. wikarego. Przeżył lat 62. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10:30 w par. Trójcy Świętej w Koszęcinie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
   
 12. Wszystkim życzymy radosnego i owocnego przeżycia Adwentu. Niech Pan Bóg ten czas napełni swoją łaską i błogosławieństwem.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka