XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 października 2020

 

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje. Za wszystkie ofiary, zwłaszcza z ubiegłej niedzieli które wyniosły 5200 zł, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w naszej modlitwie o nich szczególnie w tym trudnym czasie. Także polecajmy w modlitwie naszego ks. Łukasza w dniu jego imienin.
   
 3. Trwa różańcowy miesiąc. Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17:15.
   
 4. Ze względu na zaostrzone od wczoraj przepisy sanitarno – epidemiologiczne, informujemy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, o przesunięciu terminu udzielania tego Sakramentu na czas złagodzenia obowiązujących przepisów.
   
 5. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II. Polecajmy jego wstawiennictwu nasze modlitewne intencje.
   
 6. W tym tygodniu na katechezę dla dorosłych zaprasza ks. Franciszek. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18:30.
   
 7. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie uwielbienia w piątek o godz. 19:15.
   
 8. W najbliższą sobotę przypada piąta rocznica konsekracji naszego kościoła. Dlatego w sobotę i w przyszła niedzielę, Słowo Boże wygłosi ks. prof. Marian Duda, który pięć lat temu, poprzez przewodniczenie Misjom Świętym, przygotowywał naszą wspólnotę parafialną do poświęcenia naszego kościoła. Za tydzień na każdej Mszy św. będziemy zanosić modlitwę dziękczynienia za nasz kościół zbudowany ku chwale Pana Boga i nasz duchowy pożytek.
   
 9. Marianki naszej parafii organizują zbiórkę na schronisko ,,Psitul mnie" znajdujace sie w Zabrzu-Biskupicach. Mile widziane są koce, ręczniki, karma sucha i mokra dla kotów i psów. Rzeczy na schronisko można przynosić w każdy czwartek i w niedziele do końca października. Za wszystkie podarunki dziękujemy.
   
 10. Przez zakup znicza na groby naszych bliskich, wspieramy diecezjalne i parafialne działa charytatywne CARITAS. W imieniu tych najuboższych, prosimy o taką formę ich wsparcia. Znicze do nabycia w przedsionku kościoła.
   
 11. Płyty DVD z uroczystości I Komunii św. są do odbioru w Zakładzie Fotograficznym Państwa Piątkowskich przy ul. Jedności.
   
 12. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” przeprowadza zbiórkę podpisów pod inicjatywą wypowiedzenia przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej i zawarcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która broniła by rodzinę przed różnymi patologiami. Podpis wraz z numerem PESEL i adresem można złożyć w przedsionku kościoła.
   
 13. Za tydzień nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Porządek Mszy św. i Nabożeństw w naszym kościele pozostaje bez zmian.
   
 14. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł p.t.: „do ust czy na rękę, - jak przyjmować Komunię świętą”. Zachęcamy do lektury.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka