VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 luty 2020

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu poprzedzoną i zakończoną Mszą św. Polega ona na trzydniowej, (dzisiaj, jutro i we wtorek przed Środą Popielcową) modlitwie o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy. Dni Eucharystyczne rozpoczynają się dzisiaj, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i w dniu dzisiejszym adoracja zakończy się Nabożeństwem o godz. 17:30. Jutro (w poniedziałek) i we wtorek zapraszamy w miarę możliwości mieszkańców poszczególnych ulic na Adorację Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:
  • Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja dla wszystkich
  • mieszkańcy ul. Młodego Górnika, Młodopolska, Tylnej - adorują od godz. 9:00
  • ul. Przyszłości: od godz. 10:00.
  • ul. Przedwiośnie od 11:00
  • ul. Jedności od 12:00
  • ul. Wiślana od 13:00
  • ul. Kasprowicza, Michała, Wielicka, Wschodnia, od 14:00
  • ul. Jesienna i Żeromskiego od 15:00
  • ul. Młodzieżowa i ul. Pogodna od 16:00
  • jutro (w poniedziałek) od 17:00 Adoracji przewodniczy Wspólnota Żywego Różańca, a we wtorek od godz. 16:00 Adorację poprowadzi Bractwo Najświętszego Sakramentu.
  • Jak zwykle zachęcamy, aby niekoniecznie według zaproponowanego porządku, ale w miarę swoich możliwości, przynajmniej na chwilę wstąpić do kościoła, na osobistą, prywatną chwilę spotkania, modlitwy i wyciszenia w najdogodniejszej dla siebie porze Adoracji. W czasie Dni Eucharystycznych, adorując przynajmniej pół godziny można zyskać odpust zupełny.
    
 2. Środa Popielcowa to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (tylko jeden posiłek do syta) i jakościowy (wstrzymujemy się od potraw mięsnych). Idea postu zakłada też abstynencję od napojów alkoholowych. Obok posypania głowy popiołem, post i abstynencja od alkoholu to nasze zewnętrzne znaki rozpoczęcia czasu nawrócenia i pokuty.
  • Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 16:30 i 18:00.
  • Ofiara materialna w Popielec tradycyjnie przeznaczona będzie jako jałmużna postna na najbiedniejszych. Przy wyjściu natomiast, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa będzie można złożyć dar dla naszych misjonarzy w Togo.
    
 3. W okresie Wielkiego Postu szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki Wielkiego Postu o godz. 16:30.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich w każdy wielkopostny piątek o godz. 17:15. Wypominki za zmarłych zalecanych podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii.
  • W wiekopostne niedziele zapraszamy na „Gorzkie Żale” dla dorosłych i dla młodzieży z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. diakon Adam Pietrowski, odbywający praktykę duszpasterska w sąsiedniej Parafii. „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 17.15.
  • W soboty Wielkiego Postu od godz. 17:00 do 18:00, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie okazji do Spowiedzi św.
  • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu.
    
 4. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w środę o godz. 17:00, obok kancelarii parafialnej.
   
 5. W najbliższy czwartek kolejna okazja do pogłębienia swojej wiedzy religijnej na katechezie dla dorosłych, którą jak zazwyczaj poprowadzi O. prof. Bonawentura. Zapraszamy.
   
 6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w piątek o godz. 19:15 na Mszę Św. wspólnotową zakończoną Agapą w salce pod kościołem. Spotkanie mają charakter otwarty dla wszystkich.
   
 7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę o godz. 16:30.
   
 8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 8 marca, po każdej Mszy św. będzie można skorzystać z pomocy w wypełnieniu formularzy podatkowych przekazując 1% podatku tym razem na nasz parafialny CARITAS. W ubiegłym roku po raz pierwszy można było przekazać 1% swojego podatku na CARITAS naszej parafii. Z radością i wdzięcznością informujemy, że z tego tytułu wpłynęło prawie 4 000 zł. Waszych darowizn na konto CARIRTAS naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do darowizny, dzięki której potrzebujący z naszej parafii, otrzymują konkretną pomoc, zachęcamy do skorzystania z pomocy i wypełnienia formularzy podatkowych w kancelarii parafialnej w niedzielę 8 marca po każdej Mszy św.
   
 9. Parafialna Rady Duszpasterska spotyka się również za dwa tygodnie, w niedziele 8 marca, o godz. 19:00.
   
 10. Jeszcze dzisiaj, można podpisać petycję do Prezydenta Miasta Gliwice, podając także swój PESEL w sprawie likwidacji wysypiska śmieci usytuowanego obok Cmentarza parafialnego w Sośnicy.
   
 11. W najbliższy piątek wchodzi na ekrany wybranych kin Film pt. „Najświętsze Serce”, przybliżający wiernym źródła, historię i znaczenie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okres Wielkiego Postu to także dobry czas na religijną refleksję w kinie. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
   
 12. W najnowszym, wiekopostnym „Posłańcu św. Jacka” przegląd ostatnich wydarzeń nie tylko w życiu parafialnym. A w „Gościu Niedzielnym” o sile woli i krzyżu opowiada prof. Marian Zembala. Zachęcamy do lektury.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka