XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9 sierpnia 2020

 

 1. Za wszystkie ofiary dzisiejszej, specjalnej kolekty na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece. Modlitewne intencje do Nabożeństwa można składać w zakrystii, lub przed Nabożeństwem.
   
 3. Duchowo wspieramy sośnickich, poszczególnych pielgrzymów, którzy w piątek bardzo wczesnym rankiem, ze względu na obwiązujące przepis sanitarne indywidualnie wyruszą na Górę św. Anny. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki, a po niej nabożeństwo z okazją do spowiedzi w czwartek o godz. 18:00 w naszym kościele. Zaś w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 20:00 nabożeństwo kończące tegoroczną pielgrzymkę.
   
 4. Zapraszamy na spotkanie modlitewno – ewangelizacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19:15.
   
 5. W sobotę (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.
  • Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, a po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Nieszpory maryjnie o 17:30.
  • W tym dniu przypada Metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium w Rudach. Suma odpustowa koncelebrowana przez biskupów i kapłanów metropolii górnośląskiej o godz. 11:00. Nieszpory odpustowe o 15:00.
  • Także w sobotę przypada 35. rocznica konsekracji Biskupa Seniora Gerarda Kusza, a w przyszłą niedzielę 39. rocznica konsekracji Biskupa Seniora Jana Wieczorka. Polecajmy w modlitwie pierwszych biskupów naszej diecezji.
    
 6. Już dzisiaj wszystkich naszych drogich parafian jak i miłych gości zapraszamy na odpust ku czci naszego patrona św. Jacka za dwa tygodnie, w niedzielę 23 sierpnia. Niestety, ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, tegoroczny Festyn Odpustowy zostaje odwołany.
   
 7. W przyszłą niedzielę Modlitwa Kobiet i Dziewcząt u Matki Bożej Piekarskiej. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:00. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. Ze względów sanitarnych wejście do Bazyliki będzie możliwe wyłącznie dla zaproszonych przedstawicielek żeńskiego świata. Transmisje telewizyjne i radiowe przeprowadzą: TVP Polonia, TVP Katowice, Radio eM i PR Katowice.
   
 8. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych:
  W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.
  Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.
  Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,
  ✠ Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański

   
 9. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka