XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 sierpnia 2021

 

 1. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary, także za przelewy na parafialne konto. W przyszłą niedzielę specjalna kolekta na potrzeby naszej parafii. a dzisiaj przed kościołem, zgodnie z Apelem ks. biskupa z ubiegłej niedzieli, zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Zapraszamy na niedzielne Nieszpory o godz. 17:30.
   
 3. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania. Odpust można zyskać dzisiaj, jutro 2 sierpnia, albo w przyszłą niedzielę.
   
 4. Bractwo Najświętszego Sakramentu spotyka się we wtorek po wieczornej Mszy św.
   
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W czwartek zapraszamy na pierwszo czwartkowe nabożeństwo o godz. 17:30.
  • Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa odmówimy w piątek po Mszy św. o godz. 7:00 i po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00.
  • Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o 7:30.
  • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.
  • Odwiedziny naszych chorych i starszych parafian w sobotę od godz. 8:00.
    
 6. Raz w roku, w każdej parafii, w wyznaczony dzień wierni trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii ten dzień przypada co roku 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, czyli w piątek. To jedna z niewielu okazji do osobistego spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, dlatego gorąco zapraszamy chociażby na chwilę w dogodnym dla siebie czasie, lub według następującego planu:
  • po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja ogólna dla wszystkich,
  • adoracja dla parafian z ul. Jedności, Młodego Górnika, Wschodniej od godz. 8:00,
  • parafianie z ul. św. Michała, Tylnej i Żeromskiego adorują od godz. 9:00,
  • parafianie z ul. Jesiennej i Pogodnej od 10:00,
  • ul. Przyszłości od 11:00,
  • ul. Młodopolska i Przedwiośnie od 12:00,
  • o godz. 13:00 Adorację prowadzi Wspólnota św. Marcina,
  • ul. Kasprowicza i ul. Wielicka od 14:00,
  • Bractwo Najświętszego Sakramentu od 15:00
  • od godz. 16:00 ul. Młodzieżowa i ul. Wiślana,
  • od godz. 16:30 Szkoła Nowej Ewangelizacji
  • od 17:30 Adoracja dla wszystkich, prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zakończona błogosławieństwem Sakramentalnym przed wieczorną Msza św. o godz. 18:00.
    
 7. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Festwial Życia, który odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w Kokotku. Zapisy na wspólny wyjazd z księżmi wikarymi poprzez formularz dostępny na stronie parafialnej. W programie m.in. ciekawi goście, koncerty: TAU wraz z ks. Bartczakiem (którego znamy z rekolekcji szkolnych sprzed 2 lat), uwielbieniowy zespół Owca, oraz gwiazda sobotniego wieczoru - Golec uOrkiestra. Oprócz tego wiele czasu na spotkania w grupach, modlitwę i ciekawe warsztaty. Zapraszamy młodzież od 15. roku życia. Szczegóły u ks. Łukasza i u ks. Marka.
   
 8. Sośnicka Ślubowana Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 13 do 16 sierpnia. Ze względu na czas epidemii i kwestie organizacyjne, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii w godzinach urzędowania. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres, pesel, telefon kontaktowy a także preferowaną formę noclegu – w tym roku możliwy będzie również nocleg pod namiotami. Dla dobrej organizacji prosimy nie odkładać czasowo tej sprawy. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
   
 9. Już drugi rok z rzędu młodzież naszej parafii wraz z ks. Łukaszem i ks. Markiem, wyjechała na wakacyjne rekolekcje do Francji; do Taizé i do Paryża. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy relację z tej wyprawy, a na stronach internetowych gliwickiego „Gościa Niedzielnego” szereg zdjęć z tego wydarzenia.
   
 10. Wszystkie osoby, które jeszcze nie dopełniły obowiązku spisowego, zapraszamy na „Spisową Sobotę” w Sośnicy. W najbliższą sobotę w godzinach od 8:00 do 13:00, przy siedzibie Rady Dzielnicy Sośnica ul. Skarbnika 3, będą czekali pracownicy, którzy pomogą dokonać spisu. Spisem objęte są wszystkie osoby mieszkające w Polsce – także obcokrajowcy. Więcej informacji na temat spisu i metod spisowych znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.
   
 11. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, zachęcamy do zapoznania się z broszurą pt. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 3 zł. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej oraz życzymy wszystkim dobrego tygodnia.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka