XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13 października 2019

 

 1. W 41. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, obchodzimy dzisiaj w Polsce „Dzień Papieski”. Każdy z nas poprzez modlitwę za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II, a także składane ofiary uczestniczy w tym Papieskim Dniu. Przed kościołem młodzież buduje żywy pomnik Papieża Polaka, zbierając ofiary na stypendia dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Za wszystkie ofiary przeznaczone na ten cel, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Także dzisiaj w naszej parafii można skosztować papieskich kremówek. Zachęcamy do skosztowania, ale i do zapoznania młodszego pokolenia z historią związaną z kremówkami i Janem Pawłem II. Papieskie kremówki do nabycia u Dzieci Maryi w przedsionku kościoła. Dochód z kremówek przeznaczony jest na zimowy wypoczynek naszej młodzieży.
   
 2. Dzisiaj ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na godz. 20.00. Modlitewne intencje można składać w kancelarii lub w zakrystii tuż przed nabożeństwem. UWAGA: ze względu na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00, dzisiaj nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15.
   
 3. Jutro przypada Dzień Nauczyciela. Dlatego szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież gimnazjalną na jutrzejsze Nabożeństwo Różańcowe. Chcemy polecać modlitwę w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wszystkich pracowników Oświaty. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych nauczycielach, a żyjącym składamy dzisiaj najserdeczniejsze życzenia: wszelkich potrzebnych łask i satysfakcji z wykonywanej, niełatwej pracy.
   
 4. Za wszystkie ofiary dzisiejszej specjalnej kolekty, składamy serdeczne Bóg zapłać”.
   
 5. Najbliższy wtorek jest dniem urodzin ks. Marka. Dlatego nasze modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy zanosili w intencji solenizanta. Zapraszamy we wtorek o godz. 18:00.
   
 6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15.
   
 7. W środę przypada uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska.
   
 8. Także w środę przypada 80. rocznica urodzin ks. bpa Gerarda Kusza. Posłuchajmy krótkiej odezwy księdza biskupa ordynariusza Jana Kopca:
  Drodzy Diecezjanie, w związku ze zbliżającą się rocznicą 80. urodzin bpa pomocniczego seniora Gerarda Kusza, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji Czcigodnego Solenizanta. Uroczysta Eucharystia w intencji bpa Gerarda będzie miała miejsce w niedzielę 20 października br. o godz. 12:30 w kościele katedralnym. Do udziału w niej zachęcam serdecznie wszystkich księży, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Zaś w dniu rocznicy urodzin, tj. w środę 23 października 2019 roku, proszę szczególnie, by we wspólnotach parafialnych w czasie nabożeństw różańcowych pamiętać o modlitwie w intencji naszego solenizanta. Niech to będzie zarówno autentyczne dziękczynienie Bogu za dobro płynące przez lata z pasterskiej posługi bpa Gerarda, jak i pokorna prośba o dalsze siły i zdrowie dla niego.
  + Jan Kopiec
  Biskup Gliwicki

   
 9. Bezpłatne porady prawne w środę o godz. 17:00 obok kancelarii parafialnej.
   
 10. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną z cząstką różańca w czwartek o godz. 16:30.
   
 11. W piątek przypada święto świętego Łukasza, patrona pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy na modlitwę różańcową lekarzy, pielęgniarki i wszystkich, którzy posługują chorym. W modlitwie będziemy polecać także naszego ks. Łukasza w dniu imienin. Zapraszamy w piątek o godz. 17:15.
   
 12. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na „Wieczór Uzdrowienia i Mocy”. Rozpoczęcie Mszą Św. parafialną o godz. 18:00. Około godz. 19:00 głoszone będą świadectwa i Słowo Boże wraz z modlitwą uwielbienia i indywidualną modlitwą wstawienniczą. Nauczanie i uwielbienie w piątek o godz. 19:15.
   
 13. W najbliższą sobotę Wspólnota Dzieci Maryi wraz z ks. Markiem, odwiedzi naszych chorych i starszych parafian aby wspólnie pomodlić się i doświadczyć trudu opieki nad chorymi. Odwiedziny naszych chorych parafian przez wspólnotę Dzieci Maryi w sobotę od godz. 9:00.
   
 14. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:00.
   
 15. Za tydzień przywitamy przedstawicieli Edycji św. Pawła z Częstochowy, którzy po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła będą rozprowadzać „Ewangelię” na każdy dzień. Zachęcamy do nabycia za tydzień tekstów Dobrej Nowiny na każdy dzień nadchodzącego 2019. roku.
   
 16. Również za tydzień wolontariusze Fundacji „Iskierka” przeprowadzą zbiórkę do puszek na rzecz chorej na ostrą białaczkę pięcioletniej Leny Popanda. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel.
   
 17. W sąsiedniej parafii są zapisy na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej, do Sanktuarium MB Raciborskiej a także do Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie, w sobotę 26 października. Koszt 45 zł. Zapisy oraz wpłaty od poniedziałku w kancelarii parafialnej sąsiedniej parafii.
   
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, również przeznaczonej dla młodszych parafian. Dzieciom komunijnym polecamy czasopismo pt. „Dominik idzie do Pierwszej Komunii św.”. W punkcie z prasą katolicką można odebrać zamówioną płytę DVD z transmisji Mszy św. z naszego kościoła przeprowadzoną przez TV Polonia 29 września br.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka