VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 maja 2022

 

 1. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary. Za wszystkie ofiary i przelewy na parafialne konto składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Dzisiaj przypada uroczystość odpustowa u naszych sąsiadów, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Sośnicy. Suma odpustowa o godz. 11:30. Zapraszamy do udziału w procesji na odpustowe Nieszpory, która wyruszy z naszego kościoła o godz. 14:40.
   
 3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, bo procesje błagalne tych dni kierują się ku przydrożnym krzyżom. Przez trzy najbliższe dni o godz. 17:30, w ramach Nabożeństwa Majowego, udamy się w procesji do krzyża przed naszym kościołem i modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagać o dobre urodzaje, pamiętać o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosić o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
   
 4. Do końca miesiąca zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Jutro (w poniedziałek) nabożeństwo majowe i modlitwę o urodzaje poprowadzą uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej. Zapraszamy na dziecięce majowe jutro o 17:30.
   
 5. Polska – ukraińska modlitwa różańcowa w środę o godz. 18:45. Zapraszamy.
   
 6. W przyszłym tygodniu uczniowie klas ósmych zmierzą się z egzaminami kończącymi ich naukę w Szkole Podstawowej. Wypada podziękować Panu Bogu za osiem lat nauki, dlatego zapraszamy szczególnie klasy ósme Szkoły Podstawowej na Mszę Św. dziękczynną w czwartek o godz. 16:30 do naszego kościoła.
   
 7. W czwartek przypada Dzień Matki. Dlatego szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich, na nabożeństwo majowe i wspólną modlitwę za nasze mamy z okazji ich święta. W czwartek nabożeństwo majowe z okazji Dnia Mamy poprowadzi nasza schola dziecięca. Zapraszamy wszystkie dzieci z mamami.
   
 8. Na młody czwartek w tym tygodniu zapraszamy tylko dziewczęta z naszej parafii. W Domu św. Jacka wieczór pod tytułem: "Spotkanie kobiecego serca", czyli wspólna modlitwa, także dzielenie się i rozmowa z ciekawym gościem o ważnych damskich tematach. Zapraszamy dziewczęta ze szkoły średniej i studentki na 19:30, na poddasze do Domu św. Jacka.
   
 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Mszę św. wspólnotową o godz. 18:00 zakończoną agapą w Domu św. Jacka.
   
 10. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy Nowenny omawiać będziemy podczas Nabożeństwa Majowego.
   
 11. W przyszłą niedzielę:
  • przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • także w przyszłą niedzielę Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Msza św. pod przewodnictwem i z homilią arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego z Rzymu.
    
 12. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej we wrześniu. Zapraszamy.
   
 13. Zapraszamy do udziału w VII Sośnickim Festynie Oświatowym, który odbędzie się w sobotę. Rozpoczęcie przy naszym kościele o godz. 13:30 przemarszem do Zespołu Szkół Ekonomiczno - Technicznych przy ul. Sikorskiego w Sośnicy. Wiele atrakcji wyszczególnionych na plakacie w przedsionku naszego kościoła.
   
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej także naszych młodszych parafian. Szczególnie polecamy im najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
   

Odwiedź specjalną podstronę naszej parafii, która zbiera wszystkie działania i inicjatywy podejmowane przez naszych Parafian (a także dzielnicę i przyjaciół), a które skierowane są dla rodzin uciekających od dramatu i tragedii wojny.

Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu UKRAINA.

Zapisz się do newslettera św. Jacka