IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29 stycznia 2023

 

 1. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary na rzecz naszego kościoła. Dziękujemy także za przelewy na konto naszej Parafii.
   
 2. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30.
   
 3. W czwartek 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (zwane popularnie Świętem Matki Bokiej Gromnicznej). W tym dniu przyniesione do kościoła i zapalone świece symbolizują Chrystusa – Światłość Świata, którego czcimy wraz z Jego Matką, Maryją. W tym dniu Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, polecając w modlitwach wszystkie osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich, oraz jako osoby konsekrowane.
  • Msze św. w czwartek w naszym kościele będą o godz. 7:00, 8:00, 16:30 i 18:00
  • Podczas każdej Mszy poświęcimy świece – gromnice. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek 2 lutego, będzie przeznaczona na Siostry Klauzurowe.
    
 4. W piątek wspominamy św. Błażeja orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. W wigilię tego wspomnienia, czyli w czwartek po Mszach św. o godz. 16:30 i 18:00 a także w piątek po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja.
   
 5. Wspólnota GALILEA zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w połączeniu z medytacją biblijną we wtorek po Mszy św. wieczornej.
   
 6. Po okresie Ferii Zimowych najbliższe wydarzenia dla młodzieży to:
  • spotkanie dekanalne w par. Chrystusa Króla w Gliwicach we wtorek. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zabawa karnawałowa. Informacje u ks. Łukasza i ks. Marka.
  • Młodzież naszej parafii wspólnie z parafią Chrystusa Króla z Gliwic i parafią św. Antoniego z Tworoga wyjeżdżają w wakacje na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii. Ważnym elementem tych dni jest duchowe przygotowanie, dlatego zapraszamy wszystkich parafian na Adorację prowadzoną przez młodzież za tydzień w niedzielę o godz. 17:30.
    
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30
  • W pierwszy piątek miesiąca Litanię do NSPJ odmówimy po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 7.30
  • Spotkanie Grupy Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:30
  • Naszych chorych i starszych parafian odwiedzamy na wcześniejsze zgłoszenie w sobotę od godz. 8:30.
    
 8. Po święcie Ofiarowania Pańskiego zwanego świętem Matki Boskiej Gromnicznej, kończy się czas świątecznego, bożonarodzeniowego wystroju kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy zwłaszcza panów do prac porządkowych związanych z rozebraniem świątecznych dekoracji. Prace porządkowe rozpoczniemy w piątek od godz. 9.00.
   
 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w piątek na spotkanie do Domu św. Jacka po wieczornej Mszy św.
   
 10. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Agatę. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy chleb św. Agaty.
   
 11. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy są zainteresowani nowymi strojami komunijnymi, lub ich odkupieniem, zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Będzie możliwość zamówienia nowego, lub odkupienia stroju do Pierwszej Komunii św. Rodziców dzieci klas czwartych i starszych Szkoły Podstawowej, prosimy o umożliwienie odkupienia liturgicznych strojów komunijnych również w niedzielę za tydzień o godz. 16:00 w Domu św. Jacka.
   
 12. W przedsionku kościoła obok prasy są do nabycia świece – gromnice. W stolicy Meksyku znajduje się jeden z najstarszych na świecie kościołów po wezwaniem św. Jacka, o czym przeczytamy w najnowszym „Gościu Niedzielnym”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   

Odwiedź specjalną podstronę naszej parafii, która zbiera wszystkie działania i inicjatywy podejmowane przez naszych Parafian (a także dzielnicę i przyjaciół), a które skierowane są dla rodzin uciekających od dramatu i tragedii wojny.

Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu UKRAINA.

Zapisz się do newslettera św. Jacka