NIEDZIELA, 26 listopada 2023
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane tutaj w kościele jak i za pomocą przelewów na parafialne konto. Serdecznie dziękujemy.
   
 2. W dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla można zyskać odpust zupełny za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi”. Dlatego zapraszamy na Nieszpory i Nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla dzisiaj o godz. 17:30.
   
 3. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, dzisiaj o godz. 16:30 w Domu św. Jacka.
   
 4. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież:
  • Na ostatnią przed Adwentem Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 16:30.
  • W czwartek zapraszamy młodzież i studentów na adorację Najświętszego Sakramentu z medytacją biblijną na godz. 19:30 do naszego kościoła.
  • Miesięczna spowiedź św. przed Adwentem dla dzieci i młodzieży. Klasy IV, V i VI w piątek o godz. 16:00, klasy VII, VIII oraz młodzież szkół średnich i młodzież akademicką zapraszamy do Sakramentu Pokuty w piątek o godz. 16:30.
    
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca Litanię do NSPJ odmówimy po Mszy św. o godz. 8:00. I po wieczornej Mszy św.
  • Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godz. 7.30
  • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:30
  • W najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy w sobotę 16 grudnia, przed czwartą Niedzielą Adwentu.
    
 6. Patronem Szkoły Nowej Ewangelizacji jest św. Andrzej Apostoł. Stąd obchody patronalnego święta okolicznych wspólnot Szkoły Nowej Ewangelizacji z Pyskowic, Toszka, Zabrza, Smolnicy i Kleszczowa, będą obchodzone w naszej parafii. W sobotę z tej okazji Msza św. o godz. 15:00 pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Po Mszy św. modlitwy uwielbienia. Wszyscy zainteresowani są zaproszeni w najbliższą sobotę.
   
 7. Kuria Diecezjalna w Gliwicach wydała komunikat dotyczący terminu i miejsca pogrzebu ks. Andrzeja Wandzla. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Wandzla odbędą się według następującego porządku: Piątek, 1 grudnia br., o godz. 17.00 – eksporta, w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie; Sobota, 2 grudnia br., o godz. 10.00 – Msza święta pogrzebowa w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie oraz pochówek na parafialnym cmentarzu.
   
 8. Za tydzień początek liturgicznego okresu radosnego i modlitewnego czuwania, czyli Adwentu. W niedziele adwentowe zapraszamy dorosłych na Nieszpory ze świecami i w tym roku także z kazaniem w ich trakcie. Nieszpory adwentowe w każdą niedzielę o godz. 17:15, czyli 15 minut wcześniej niż zazwyczaj. Serdecznie zapraszamy.
   
 9. W przyszły poniedziałek 4 grudnia górnicze święto „Barbórka”. W naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusz Sławomira Odera. Barbórkowa Msza św. 4 grudnia o godz. 11:00.
   
 10. W związku z nadchodzącym Adwentem, już dzisiaj w przedsionku kościoła obok prasy katolickiej, są do nabycia opłatki wigilijne i roratnie lampiony, a za tydzień parafialne kalendarze na Nowy Rok. Poświęcenie adwentowych wieńców i stroików za tydzień w niedzielę podczas pierwszych adwentowych Nieszporów uwaga: o godz. 17:15.
   

ZAPISY NA FESTIWAL ŻYCIA 2023

Wydarzenia dla młodzieży - nasza parafialna wspólnota młodych Jesteśmy w domu.

Jak wiedzieć co się dzieje u nas dla młodzieży i studentów?

 

 

Zapisz się do newslettera św. Jacka