XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14 lipca 2024

 1. W miniony wtorek, 9 lipca, w godzinach wieczornych, Bóg odwołał do wieczności naszego Proboszcza. Przeżył 64 lata, w tym 38 lat w kapłaństwie, z czego 21 lat w Sośnicy. To wielka strata dla naszej parafii. Od środy trwamy na modlitwie za śp. ks. Krzysztofa Śmigierę. Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i miłości wyrażone liczną obecnością na dotychczasowych nabożeństwach żałobnych.
   
 2. Podajemy program uroczystości pogrzebowych:
  • w poniedziałek, 15 lipca, odbędzie się:
   • o godz. 19:00 modlitwa różańcowa i litania za zmarłych,
   • o godz. 19:30 Msza św., tzw. Eksporta, której przewodniczyć będzie Biskup Pomocniczy Andrzej Iwanecki, a kazanie wygłosi ks. Marian Duda z Choronia; po Mszy św. odbędzie się czuwanie,
   • o godz. 21:45 Nieszpory z oficjum za zmarłych,
  • we wtorek, 16 lipca, odbędzie się:
   • o godz. 10:00 modlitwa różańcowa,
   • o godz. 10:30 przemówienia wcześniej zgłoszonych delegacji (prosimy o kontakt z kancelarią),
   • o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Biskup Ordynariusz Sławomir Oder; po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy pogrzebu zostaną przetransportowani autobusami na Sośnicki cmentarz, gdzie zostanie pochowany nasz Proboszcz.
     
 3. W związku ze śmiercią ks. Proboszcz Krzysztofa Śmigiery z dniem 10 lipca ks. Łukasz został mianowany administratorem naszej parafii do czasu ogłoszenia nowego Proboszcza.
   
 4. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary, a zwłaszcza za ofiary dzisiejszej specjalnej kolekty na potrzeby naszej parafii.
   
 5. Nieszpory z oficjum za zmarłych w intencji śp. ks. Proboszcza dziś o godz. 17:30. Zapraszamy.
   
 6. We wtorek (16 lipca) – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
   
 7. Za tydzień (21 lipca), w niedzielę w modlitwie ku czci św. Krzysztofa będziemy polecać wszystkich kierowców i podróżujących, a także poświęcimy pojazdy zgromadzone na parafialnym terenie o godz. 14:30. Zebrane w tym czasie fundusze zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa.
   
 8. Zapraszamy na 78. Sośnicką Ślubowaną Pieszą Pielgrzymkę na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakatach.
   
 9. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej, a nade wszystko do czytania Pisma Świętego.

Wydarzenia dla młodzieży - nasza parafialna wspólnota młodych Jesteśmy w domu.

Jak wiedzieć co się dzieje u nas dla młodzieży i studentów?

 

 

Zapisz się do newslettera św. Jacka