IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 kwietnia 2018

 

 1. Ponad dwa lata temu Mali Bracia Baranka przyszli nam z pomocą w przeprowadzeniu pierwszych Misji św. i przygotowania naszej parafii do konsekracji naszego kościoła. Dzisiaj możemy się odwdzięczyć i wesprzeć modlitwą i ofiarą dzieła, które prowadzą Bracia. Przed kościołem u Małych Braci Baranka można złożyć ofiarę. Życzymy wytrwałości w kontynuowaniu dzieła na większą chwałę Pana Boga i na duchowy pożytek ludzi.
   
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zapraszamy.
   
 3. Jutro (w poniedziałek) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę wspominamy św. Marka Ewangelistę. W tym dniu w sposób szczególny błagamy Boga o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli. Mszę św. o godz. 18:00 rozpoczniemy od procesji błagalnej i odmówieniem modlitw przy krzyżu przed naszym kościołem. Zapraszamy w środę o godz. 18:00.
   
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na ostatnie spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 16:30. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. w najbliższy piątek będą miały swoją pierwszą spowiedź św. o godz. 16:00.
   
 5. Młodzież zapraszamy na spotkanie dla młodzieży we wtorek o godz. 19:00 w salce pod kościołem.
   
 6. Przypominamy dzieciom:
  • O Mszy św. szkolnej w czwartek o godz. 16:30.
  • Uczniowie klas 6 szkoły podstawowej, przygotowujący się do sakramentu bierzmowania, mają swoje spotkanie jutro, w poniedziałek. Spotkanie grup „A” i „B” o godz. 16:00, Spotkanie grup „C” i „D” o godz 17:00.
  • Miesięczna spowiedź dla dzieci młodzieży w piątek:
   • Klasy IV, V i VI o godz. 17:00
   • Klasy VII, Gimnazjaliści oraz młodzież szkół średnich w piątek o godz. 17:30.
     
 7. Pielgrzymów udających się w październiku do Fatimy, zapraszamy na spotkanie informacyjne jutro (w poniedziałek) o godz. 18:30. Na spotkaniu będzie można wpłacić zaliczkę 1000 zł.
   
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na "Wakacje z Bogiem" w Kotlinie Kłodzkiej. Koszt wynosi 660 zł. Termin 1-go turnusu: 9-15 lipca. Termin 2-go turnusu: 16-22 lipca. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Marcina.
   
 9. Firma Green Office Ecologic po raz kolejny przeprowadzi zbiórkę elektroodpadów. Wspomniana Firma wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera projekty misyjne, takie jak: wsparcie dla sierocińca w Zambii, dożywianie dzieci w Urugwaju, budowa studni w Nigerii. Zbiórka elektrośmieci zostanie przeprowadzona w czwartek w godzinach od 9:00 do 11:00 obok naszej muszli koncertowej. Zachęcamy do pozbycia się elektrośmieci i tym sposobem wsparcia misyjnej działalności Kościoła.
   
 10. W Gliwicach realizowane są projekty unijne, związane z rehabilitacją pacjentów ze Stwardnieniem Rozsianym, po przebytym udarze mózgu oraz dla dzieci z porażeniem mózgowym. Osoby dotknięte tymi schorzeniami, mające trudność w chodzeniu mogą skorzystać z nowoczesnej bezpłatnej rehabilitacji – zapewniony jest dowóz pacjentów. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
   
 11. W imieniu Dyrekcji i uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Gliwicach – Sośnicy przy ul Sikorskiego 132, zapraszamy na dzień otwarty Szkoły jutro (w poniedziałek) w godzinach od 16:30 do 18:00.
   
 12. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest najnowsza adhortacja papieża Franciszka, w której przekonuje każdego z nas do świętości. Zachęcamy do lektury.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka