VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
9 maja 2021

 

 1. W ten uroczysty dzień, w którym w naszej parafii 77. dzieci przystępuje po raz pierwszy do Komunii św. życzymy, aby ten Sakrament przyjmowany jak najczęściej, przynosił im jak najwięcej duchowych owoców przez całe życie. A rodzicom, rodzeństwu i wszystkim przybyłym z tej okazji gościom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia i pogody ducha za sprawą naszego patrona - św. Jacka.
   
 2. Dziękujemy za wszelkie prace i ofiary, zwłaszcza za dzisiejsze ofiary specjalnej kolekty na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy naszym Panom, za bieżące naprawy i remonty przy muszli koncertowej.
   
 3. Jutro, we wtorek i w środę przypadają Dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, bo procesje błagalne tych dni kierują się ku przydrożnym krzyżom. Przez trzy najbliższe dni o godz. 17:30, w ramach Nabożeństwa Majowego, udamy się w procesji do krzyża przed naszym kościołem i modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagać o dobre urodzaje, pamiętać o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosić o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
   
 4. Spotkanie Bractwa Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
   
 5. W czwartek Msza św. szkolna o godz. 16:30.
   
 6. Ks. Franciszek zaprasza na katechezę dla dorosłych w czwartek o godz. 18:30.
   
 7. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 20:00. Podobnie jak w ubiegłym roku, przy sprzyjającej pogodzie Nabożeństwa Fatimskie rozpoczniemy w Muszli koncertowej i zakończymy procesją - z figurą Matki Boskiej Fatimskiej – do kościoła. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece. Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie w czwartek nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
   
 8. Od piątku w ramach nabożeństwa majowego rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
   
 9. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie uwielbienia w najbliższy piątek o godzinie 19.15.
   
 10. W najbliższą sobotę po raz kolejny będą gościć u nas Małe Siostry i Mali Bracia Baranka.
  • Wraz z młodzieżą ubogacą sobotnią, wieczorną liturgię Mszy św. o godz. 18:00
  • W sobotę od godziny 20:30, aż do godz. 22:30 nasi goście będą przewodniczyli celebracji Wigilii uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do naszego kościoła w sobotę na godz. 20:30.
  • W przyszłą niedzielę młodzież wraz z Małymi Siostrami i Braćmi Baranka gromadzi się w sąsiedniej parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy o godz. 12:15 na festiwalowej Mszy Św.
    
 11. Do 2049 roku śląskie kopalnie zostaną zamknięte. Związkowcy i przedstawiciele rządu parafowali umowę społeczną określającą warunki, na jakich to się odbędzie. Nie tylko w tej sprawie odsyłamy do lektury najnowszego „Gościa Niedzielnego”.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka