UROCZYTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
Niedziela 4 czerwca 2023

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kancelarii parafialnej, bądź na konto naszej parafii. Dziękujemy za ofiary specjalnej kolekty w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.
   
 2. Spotkanie Bractwa Najświętszego Sakramentu (jutro) w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
   
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przygotowującej się do Bierzmowania młodzieży jutro (w poniedziałek). Adoracja w ciszy po Mszy wieczornej do 21:00.
   
 4. Spotkanie Wspólnoty GALILEA we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu św. Jacka.
   
 5. W najbliższy czwartek, w połączonej procesji obydwu sośnickich Parafii w sposób szczególny uczcimy Najświętszy Sakrament.
  • Procesję poprzedzi Msza św., która rozpocznie się w sąsiednim kościele o godz. 8:30.
  • W procesji pójdziemy ulicami: Ks. Korczoka, Beskidzką, Sztygarską, Sikorskiego, św. Michała, Tylną, Przedwiośnie - do naszego kościoła.
  • Na terenie naszej parafii trzeci ołtarz będzie przy ulicy św. Michała a czwarty ołtarz będzie na parkingu za naszym kościołem. Parafian, mieszkańców ulic: św. Michała i Żeromskiego, prosimy o pomoc w przygotowaniu trzeciego ołtarza i kontakt z ks. Łukaszem. Również parafian, mieszkańców ulic: Tylnej i Jedności prosimy o pomoc w przygotowaniu czwartego ołtarza i kontakt w tej sprawie z ks. Markiem. Poproszeni do pomocy mieszkańcy wymienionych ulic, to prawie 1 200 naszych parafian, z których w miniony piątek na spotkanie w sprawie pomocy przy przygotowaniu ołtarzy przyszły 2 osoby. Przygotowanie procesji Bożego Ciała to także świadectwo naszej wiary. W przedsionku kościoła można złożyć ofiarę do puszki na przyozdobienie kwiatami ołtarzy na Boże Ciało.
  • Parafian, zwłaszcza mieszkających przy trasie procesji prosimy o udekorowanie swoich okien i balkonów. Zachęcamy, by na czas uroczystości Bożego Ciała ozdobić wraz z dziećmi okna naszych mieszkań. Symbole eucharystyczne i inne ciekawe ozdoby do wydrukowania i przygotowania z dziećmi są dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej.
  • Prosimy działkowiczów o pomoc w ukwieceniu uroczystości „Bożego Ciała”. Kwiaty i płatki kwiatów można składać we wtorek i w środę w zakrystii lub w przedsionku kościoła.
  • Dzieci klas trzecich przychodzą na Mszę św. w czwartek do sąsiedniego kościoła na godz. 8:30 w strojach komunijnych, tylko z książeczką „Droga do Nieba”.
  • Przedszkolaków prosimy o przyniesienie na procesję koszyczków, z których będą sypane kwiatki. Również możliwość sypania kwiatków będzie dla uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej.
  • Msze św. w czwartek w naszym kościele będą o godz. 7:00, o godz. 12:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. W czwartek nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
  • Okazja do Spowiedzi św. przed uroczystością Bożego Ciała kwadrans przed każdą Mszą św.
  • Przez tzw. „oktawę”, czyli osiem dni po uroczystości „Bożego Ciała” po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie czerwcowym będziemy czcić Najświętszy Sakrament - przy sprzyjającej pogodzie - w procesji dookoła kościoła. W sobotę i w niedzielę o godz. 17:30.
  • W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    
 6. Zdjęcia i filmy z uroczystości Pierwszej Komunii św. są do odbioru w Zakładzie Fotograficznym Państwa Piątkowskich przy ul. Jedności 12.
   
 7. Szczegóły wrześniowej, parafialnej pielgrzymki do Włoch są w gablocie w przedsionku kościoła jak i w kancelarii parafialnej. Tam też można otrzymać program i się zapisać.
   
 8. Najnowszy „Gość Niedzielny” wiele miejsca poświęca kapłaństwu. Jaki ma być kapłan na dzisiejsze czasy? Tam też znajdziemy sylwetki nowo wyświęconych kapłanów diecezji gliwickiej. Zachęcamy do lektury.
   

ZAPISY NA FESTIWAL ŻYCIA 2023

Wydarzenia dla młodzieży - nasza parafialna wspólnota młodych Jesteśmy w domu.

Jak wiedzieć co się dzieje u nas dla młodzieży i studentów?

 

 

Zapisz się do newslettera św. Jacka