II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marzec 2019

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary dzisiejszej specjalnej kolekty. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:
  • „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. diakona Marka - dzisiaj o 17.15.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w czwartek o godz. 16.30.
  • „Droga Krzyżowa” wraz z wypominkami za zmarłych, w piątek o 17.15.
    
 3. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00, ks. biskup Jan Wieczorek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży ostatnich klas gimnazjalnych i Szkoły Podstawowej. Razem z młodzieżą z naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, do Sakramentu Bierzmowania przystąpi grupa młodzieży z par. św. Józefa z Gliwic – Ligoty. Ze względu na dużą liczbę osób przystępujących w tym roku do Bierzmowania (ponad 120), prosimy na czas jutrzejszej Mszy św. wieczornej pozostawić wolne ławki w nawie głównej dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków.
   
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. We wtorek na Msze święte zapraszamy szczególnie wszystkich mężów i ojców, a także tych, którym poprzez imię lub wykonywany zawód patronuje św. Józef.
   
 5. Kolejne spotkanie rekolekcyjne pod nazwą "Źródła Wiary" które organizuje Szkoła Nowej Ewangelizacji będzie we wtorek. Rekolekcje rozpoczynają się Mszą Św. parafialną o godz. 18:00. Konferencje są głoszone bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii. Spotkanie modlitewne wraz z nauczaniem będzie jak zwykle w piątek o godz. 19:15. Zapraszamy.
   
 6. Bezpłatne porady prawne w środę o godz. 17:00 obok Kancelarii parafialnej.
   
 7. Nasz parafianin O. Bonawentura, który prowadzi w naszej parafii katechezę dla dorosłych, musi odwołać te spotkania w tym obecnym, drugim semestrze, ze względu na niezadowalający stan zdrowia. Czeka go pobyt w Szpitalu i nieco dłuższy czas rehabilitacji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Bonawenturze.
   
 8. Zamówione rzeczy dla dzieci pierwszokomunijnych są do odebrania w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
   
 9. Na wakacyjny wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. „Wakacje z Bogiem” tym razem okolicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Wyjazd w terminie 19-25 sierpnia br. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Wojciecha. Wymagany minimalny wiek to ukończona 4. klasa Szkoły Podstawowej.
   
 10. Zachęcamy do udziału w IV Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po Miłosierdzie” z Gliwic do Krakowa – Łagiewnik, która odbędzie się od 1 do 4 maja. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej, natomiast spotkanie informacyjne z organizatorami odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy kościele Chrystusa Króla.
   
 11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” minister Grzegorz Tobiszowski mówi o szansach i zagrożeniach dla polskiego górnictwa. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka