II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 kwietnia 2024

 1. Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel przed kościołem składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i przelewy na parafialne konto.
   
 3. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz.15:00. Z tej racji nie będzie Nieszporów o godz. 17:30.
   
 4. Jutro (w poniedziałek) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia wyrażony modlitwą za wszystkie dzieci poczęte i ich matki oczekujące potomstwa.
   
 5. W ramach Kongresu Eucharystycznego kontynuujemy Sośnickie Spotkania Eucharystyczne. W najbliższy czwartek zapraszamy do naszego kościoła gdzie o godz. 17:00 będzie Godzina święta której przewodniczyć będzie Wspólnota Galilea. O godz. 18:00 Eucharystia której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Łukasz Kwieciński, obecnie wikariusz w parafii św. Antoniego w Gliwicach. Po Mszy św. agapa w domu św. Jacka.. Serdecznie zapraszamy do udziału.
   
 6. Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 16:30.
   
 7. Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego zaprasza na świętowanie 25-lecia wspólnoty, które będzie miało miejsce w sobotę w naszym kościele. Mszy św. dziękczynnej o godz. 13:30 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. biskup ordynariusz Sławomir Oder. 
   
 8. Spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej w niedzielę za tydzień w Domu św. Jacka o godz. 19:00. 
   
 9. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę o godz. 10:00 na parkingu przed naszym kościołem. Szczegóły na plakatach i ulotkach w przedsionku kościoła. 
   
 10. Poruszam zagadnienie relacji między wiarą i nauką i zastanawiam się nad zjawiskiem kultury cyfrowej i sztucznej inteligencji. To wszystko dopiero przed nami. Mówi abp Rino Fisichella, proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji na łamach najnowszego „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ZAPISY NA FESTIWAL ŻYCIA 2023

Wydarzenia dla młodzieży - nasza parafialna wspólnota młodych Jesteśmy w domu.

Jak wiedzieć co się dzieje u nas dla młodzieży i studentów?

 

 

Zapisz się do newslettera św. Jacka