III NIEDZIELA ZWYKŁA
21 stycznia 2018

 

 1. Dziękujemy za wszystkie prace i ofiary, zwłaszcza za ofiary z ubiegłej niedzieli, specjalnej kolekty na potrzeby naszej parafii, które wyniosły 7 500 zł.
   
 2. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Oprócz Babć i Dziadków życzenia pragniemy złożyć naszej Siostrze Łucji, która także dzisiaj obchodzi rocznicę swoich urodzin. Msza św. w intencji Siostry Łucji jutro (w poniedziałek) o godz. 18:00.
   
 3. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przypadające w czwartek święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
   
 4. Niedzielne Nieszpory wraz z modlitwą o jedność chrześcijan o godz. 17:30. Zapraszamy.
   
 5. Spotkanie z Ojcem profesorem Bonawenturą w czwartek o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.
   
 6. W ostatnim tygodniu nauki przed czasem zimowych Ferii, podajemy kilka ważnych informacji dla dzieci, młodzieży i ich rodziców:
  • Spotkanie dla gimnazjalistów z kl. 3 przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o 19:00 w kościele.
  • Sakrament bierzmowania w naszej parafii, będzie udzielany w czwartek 15 marca br. o godz. 16:00 przez ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego.
  • Spotkanie uczniów klas VI Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się jutro (w poniedziałek). Grupy "A" i "B" mają swoje spotkanie o godz 16:00, grupy "C" i "D" o godz. 17:00.
  • Informujemy rodziców dzieci komunijnych, że przymiarka przed uszyciem nowych strojów komunijnych, jak również możliwość odkupienia strojów komunijnych będzie miała miejsce w niedzielę 11 lutego o godz. 15:00.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na zimowisko w Pieniny, odbędzie się w piątek o 19:00 w salce pod kościołem.
    
 7. Parafia św. Bartłomieja w Gliwicach zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 9:30 na Mszę św. z okazji jubileuszu 60. lecia pracy artystycznej Pana Alfonsa Puschera, byłego organisty i dyrygenta chóru. Po Mszy św. w Domu Parafialnym, przewidziane jest spotkanie z Jubilatem. Liturgię śpiewem ubogaci Chór Parafii św. Bartłomieja w Gliwicach.
   
 8. Zachęcamy do lektury najnowszego „Gościa Niedzielnego”. Jest także do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą CD i wieloma innymi, ciekawymi artykułami. Starszych i młodszych zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka