XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2017

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary dzisiejszej, specjalnej kolekty na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie prace i podjęty trud związany z przygotowaniem dzisiejszej, dożynkowej uroczystości. „Bóg zapłać” działkowiczom za wszystkie dary, za wszystkie ofiarowane kwiaty, warzywa i owoce, za każdą formę pomocy w przygotowaniu parafialnych Dożynek. „Bóg zapłać” za dożynkowy wystrój naszego kościoła wraz z dożynkową koroną, za przygotowanie procesji z darami, które tradycyjnie, w czasie dziękczynnej Mszy św. niosą przedszkolaki w ludowych strojach i przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych. „Bóg zapłać” Orkiestrze za muzyczne ubogacenie dożynkowej Sumy. Z powodu rozpoczęcia prac geodezyjnych i przystąpienia do wygrodzenia terenu rewitalizacji naszego Domu parafialnego, w tym roku nasze Dożynki odbywają się bez dożynkowego festynu i związanych z nim atrakcji.
   
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zapraszamy.
   
 3. Z bólem informujemy, ze w miniony czwartek, 13 września, zginął tragicznie w wypadku samochodowym ks. Waldemar Packner. Przez kilka lat związany z naszą parafią przez kierowanie Gliwickim Oddziałem „Gościa Niedzielnego”, którego Reakcja mieściła się w naszej muszli koncertowej. O dacie i godziny pogrzebu poinformujemy na Mszach św. w tym tygodniu, po uzyskaniu szczegółowych informacji. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
   
 4. W tym tygodniu:
  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej i gimnazjalistów zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 16:30.
  • Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, oraz dziewczynki, które chcą należeć do Wspólnoty Dzieci Maryi, zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. szkolnej
    
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 w kościele.
   
 6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
   
 7. Co drugą środę można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Prawnik będzie dyżurował w najbliższą środę obok naszej kancelarii parafialnej o godz. 17:00.
   
 8. Gdy tylko znany będzie plan wykładów na różnych Uczelniach O. Bonawentury, wrócimy do cyklu katechez dla dorosłych. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych poszerzenia swojej wiedzy religijnej. Szczegółowe informacje w tej sprawie w przyszłą niedzielę.
   
 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na „Wieczór Uzdrowienia i Mocy” w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. świadectwa i głoszenie Słowa Bożego, modlitwa wspólna i modlitwa wstawiennicza – zapraszamy.
   
 10. Nocna Pielgrzymka Młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, będzie miała miejsce z piątku na sobotę 21/22 września br. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Łukasza.
   
 11. Spotkanie pielgrzymów udających się do Fatimy we wtorek o godz. 18:30.
   
 12. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnym” Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w przedsionku kościoła.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka