UROCZYSTOŚĆ PATRONA PARAFII ŚW. JACKA
Niedziela, 19 sierpnia 2018

 

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich naszych miłych gości oraz wszystkich parafian na dorocznej uroczystości odpustowej. Jak co roku, orędownictwu naszego patrona polecamy modlitwę dziękczynienia za otrzymane łaski, oraz zanosimy prośby o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla całej wspólnoty parafialnej.
  • Szczególne słowa wdzięczności, kierujemy do tych naszych parafian, którzy w ostatnich dniach nie szczędzili czasu i sił, aby przygotować dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznych fantów.
  • Cieszymy się z obecności ks. bpa Jana Wieczorka – pierwszego biskupa gliwickiego, który (będzie) przewodniczy(ł) Sumie odpustowej i podczas tej Mszy św. wygłosi(ł) Słowo Boże.
  • Słowa wdzięczności kierujemy do dzisiejszego kaznodziei O. Piotra Świerczoka CsSR, który pochodzi z Sośnicy, a obecnie jest proboszczem par. Podwyższenia Krzyża Świętego i kustoszem Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gliwicach.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. jest możliwość szczególnego uczczenia naszego patrona przez ucałowanie jego relikwii.
    
 2. Zapraszamy na uroczyste, odpustowe Nieszpory z pieśniami ku czci św. Jacka. Na Nieszpory w procesji przyjdą odpustowi goście z sąsiedniej parafii wraz ze swoim duszpasterzem. Wszystkich zapraszamy na godz. 15.00.
   
 3. Nasz odpustowy Festyn rozpoczyna się od godz. 16.00:
  • Specjalny program nie tylko dla dzieci jak zwykle w wykonaniu Teatru „Wit-Wit” z Gliwic. Tym razem będą to „Przygody Pipi”
  • Po wieczornej Mszy św., po godz. 19.00 wystąpi Grupa „Golden Hits” z największymi przebojami lat 80 - tych, która umili nam czas także po losowaniu nagród głównych w naszej odpustowej loterii.
  • W dniu dzisiejszym po Mszach św. i w czasie trwania Festynu jest do nabycia specjalne odpustowe ciasto św. Jacka. Wszystkim parafianom, którzy przynieśli ciasto składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Z każdą cegiełką - losem związana jest nagroda – niespodzianka. Cegiełki-losy można nabywać po każdej Mszy św. a także podczas trwania Festynu. Prosimy, aby po odebraniu nagród, zachować swój numerowany los, gdyż wszystkie cegiełki-losy biorą udział w losowaniu nagród głównych. A wśród nich: figurka św. Jacka, i jedno miejsce na samolotowo – autokarową pielgrzymkę w październiku do Portugalii - Fatimy i Hiszpanii - Santiago de Compostela. Losowanie ok. godz. 20:00.
  • Najnowsze wieści z Sośnicy w najnowszym, odpustowym numerze „Posłańca św. Jacka” do nabycia w przedsionku kościoła. Szczególnie polecamy wywiad z Dyrektorem naszego Gimnazjum odchodzącym na emeryturę P. Andrzejem Beżańskim.
    
 4. Sośnickich pielgrzymów powracających jutro pieszo z Góry św. Anny, przywitamy w naszej parafii jutro około godz. 20.00.
   
 5. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji odbędzie się w czwartek o godz. 18:40.
   
 6. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to także ważny dzień w kalendarium naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 18:00:
  • Pożegnamy ks. Marcina, po pięciu latach duszpasterskiej posługi w naszej parafii. Ks. Marcin od przyszłego tygodnia będzie duszpasterzował w par. Chrystusa Króla w Bytomiu – Stolarzowicach.
  • W przyszła niedzielę o godz. 18:00, przywitamy nowego duszpasterza w naszej parafii.
  • Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18:00, podziękujemy Panu Bogu za 25 lat życia zakonnego naszej Siostry Łucji
  • W czasie tej Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18:00, będziemy modlić się o potrzebne łaski dla solenizanta: ks. Rafała Bińka.
 7. Msza św. w intencji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, z okazji 39. rocznicy powstania, zostanie odprawiona za dwa tygodnie w niedzielę 2 września o godz. 9:00.
   
 8. Ślubowana pielgrzymka do Barda Śl. i Wambierzyc odbędzie się po raz 122. w dniach 7 - 9 września. Zapisy w kancelarii parafialnej, szczegóły w gablotce w przedsionku kościoła.
   
 9. III Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego odbędzie się w naszej muszli koncertowej w najbliższą sobotę. Rozpocznie go Parada Dixielandowa o godz. 13:00 ulicami Sośnicy. Bogaty program Festiwalu na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnej muzyki jazzowej w sobotę do naszej muszli koncertowej.
   
 10. Parafia św. Bartłomieja należąca do naszego Dekanatu obchodzi swoją uroczystość odpustową w niedzielę za tydzień. Suma odpustowa o godz. 11.30, a odpustowe Nieszpory o godz. 15.00.
   
 11. Wszystkim miłym gościom jak również naszym drogim parafianom życzymy, aby Pan Bóg nie szczędził swoich łask i swojego błogosławieństwa poprzez orędownictwo naszego patrona – św. Jacka.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka