13 stycznia 2019
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

 

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Za wszystkie ofiary dzisiejszej, specjalnej kolekty na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   
 2. Kończy się czas duszpasterskiej praktyki kleryka Adriana Kurzala. W najbliższym tygodniu kleryk Adrian podejmie drugą część praktyki duszpasterskiej w par. św. Andrzeja w Zabrzu. Bardzo serdecznie dziękujemy za czas spędzony w naszej parafialnej wspólnocie, a przede wszystkim dziękujemy za pracowitość i dyspozycyjność na wielu odcinkach powierzonych zadań. Obiecujemy pamięć w modlitwie na drodze do kapłaństwa. Decyzją moderatorów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, od najbliższej soboty praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie ks. diakon Marek Ludwig, pochodzący z par. Ducha Świętego w Gliwicach – Ostropie. Również o nim chcemy pamiętać w modlitwie nie tylko podczas czteromiesięcznego okresu praktyki w naszej parafii.
   
 3. W ostatnim kolędowym tygodniu odwiedzamy naszych parafian mieszkających przy ulicach: Przyszłości, Młodego Górnika, Wschodniej, Wielickiej i Kasprowicza. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w świątecznym „Posłańcu św. Jacka”, w gablotkach, oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Kolęda dodatkowa za tydzień w niedzielę 20 stycznia od godziny 15.00. Dodatkową kolędę można zgłosić w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
   
 4. Nauka dla rodziców i chrzestnych w najbliższa sobotę o godz. 19.00 tutaj w kościele.
   
 5. Od piątku będzie trwać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
   
 6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 27 stycznia w naszym kościele wystąpi z koncertem kolęd Chór „Klaster” z Zabrza. Już dzisiaj zapraszamy na to muzyczne wydarzenie. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00.
   
 7. Rodziców i dzieci, które chcą mieć uszyty na miarę lub odkupić strój do Pierwszej Komunii św. zapraszamy za dwa tygodnie w niedzielę 27 stycznia, o godz. 15.00 do salki pod kościołem. Rodziców dzieci klas czwartych i starszych Szkoły Podstawowej, prosimy o umożliwienie odkupienia liturgicznych strojów komunijnych. W niedzielę za dwa tygodnie, będzie można przynieść i odsprzedać nieużywany już strój komunijny.
   
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym najnowszego „Gościa Niedzielnego”.
   
Zapisz się do newslettera św. Jacka