Do codzienności Marianki należy modlitwa do Matki Bożej, a także cotygodniowe (najczściej sobotnie) zbiórki oraz niedzielna służba na Mszy Św. Jak zostać Marianką i co robimy na zbiórkach - informacje znajdziesz poniżej. 

Ubiór na służbie:

Na służbę przychodzimy ubrane odświętnie w stroju, który podkreśla naszą czystość i przywiązanie do Maryi - tzn. zakładamy białą górę (koszula / sweterek / kurtka itp.) oraz czarną lub ciemnogranatową spódnicę. 

Na zbiórki sobotnie przychodzimy ubrane codzinnie, pownieważ robimy wiele ciekawych rzaczy, a co - można zobazyć poniżej!

8 grudnia - święto Marianek:

8 grudnia to Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. O tym ważnym wydarzeniu będziemy mówić na zbiórkach w listopadzie. Aby być przyjętą 8 grudnia - trzeba dołączyć do kandydatek do Dzieci Maryi najpóźniej w październiku i być obecną na większości zbiórek oraz na swoich wyznaczonych służbach różańcowych oraz niedzielnych.

Medalik Marianki:

Medalik to święty znak przynależności do Matki Bożej. Zawsze otaczamy go szacunkiem i ma swoje ważne miejsce w domu. Dużo Marianek wiesza go np. na obrazku Pamiętkowym Pierwszej Komunii Świętej, albo ma przygotowane odświętne pudełeczko na ten medalik.

Do grona Dzieci Maryi należymy w różnych grupach, odnawiamy swoje przyrzeczenia właśnie 8 grudnia i awansujemy:
dostajemy żółty medalik przed swoją Pierwszą Komunią Świętą, różowy po Pierwszej Komunii Św., zielony w 6 klasie szkoły podstawowej, a niebieski w klasach szkoły średniej. Jest jeszcze medalik biały - kiedy jesteśmy Marianką i wychodzimy za mąż. 

Mariankowa galeria zdjeć: