Do codzienności Marianki należy modlitwa do Matki Bożej, a także cotygodniowe (najczściej sobotnie) zbiórki oraz niedzielna służba na Mszy Św. Jak zostać Marianką i co robimy na zbiórkach - informacje znajdziesz poniżej. Teraz czas na comiesięczne rozpiski:

LISTOPAD:

(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Ubiór na służbie:

Na służbę przychodzimy ubrane odświętnie w stroju, który podkreśla naszą czystość i przywiązanie do Maryi - tzn. zakładamy białą górę (koszula / sweterek / kurtka itp.) oraz czarną lub ciemnogranatową spódnicę. 

Na zbiórki sobotnie przychodzimy ubrane codzinnie, pownieważ robimy wiele ciekawych rzaczy, a co - można zobazyć poniżej!

8 grudnia - święto Marianek:

8 grudnia to Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. O tym ważnym wydarzeniu będziemy mówić na zbiórkach w listopadzie. Aby być przyjętą 8 grudnia - trzeba dołączyć do kandydatek do Dzieci Maryi najpóźniej w październiku i być obecną na większości zbiórek oraz na swoich wyznaczonych służbach różańcowych oraz niedzielnych.

Medalik Marianki:

Medalik to święty znak przynależności do Matki Bożej. Zawsze otaczamy go szacunkiem i ma swoje ważne miejsce w domu. Dużo Marianek wiesza go np. na obrazku Pamiętkowym Pierwszej Komunii Świętej, albo ma przygotowane odświętne pudełeczko na ten medalik.

Do grona Dzieci Maryi należymy w różnych grupach, odnawiamy swoje przyrzeczenia właśnie 8 grudnia i awansujemy:
dostajemy żółty medalik przed swoją Pierwszą Komunią Świętą, różowy po Pierwszej Komunii Św., zielony w 6 klasie szkoły podstawowej, a niebieski w klasach szkoły średniej. Jest jeszcze medalik biały - kiedy jesteśmy Marianką i wychodzimy za mąż. 

Mariankowa galeria zdjeć:

październik 2021: Rozpocznymay cykl spotkań, na których będziemy poznawać Medalik Niepokalanej

 

październik 2021: Praca "Mały Książę" wykonana z butelek plastikowych na szkolny konkurs "drugie życie butelki"

 

wrzesień 2021: Laurki wykonane przez Marianki dla ks. Proboszcza, który przebywał w szpitalu

 

wrzesień 2021: Wspólnie zrobiliśmy wieczór filmowy z ministrantami. Oglądaliśmy Małego Księcia :-)

 

lipiec 2021: Z ministrantami odwiedziliśmy dzięki Mariance Zuzi Tymon stadninę koni. Każdy miał możliwość przejażdżki, ale także pomocy przy trosce czystość koni.
 

 

czerwiec 2021: Wspólnie ze scholką dziecięcą wybraliśmy się po lock-downie do teatru (zaraz w pierwszy dzień otwarcia!) na rewelacyjny spektakl :-)

Chcesz zostać Marianką?

Co to jest "wspólnota Dzieci Maryi"?

Jesteśmy grupą dziewczyn, które chcą naśladować Maryję poprzez swoją codzienność i podążać jej drogą. Nasza grupa obecnie liczy około 30 osób, są to dziewczynki w wieku szkolnym ale także mamy we wspólnocie starsze dziewczyny - są to animatorki, które posługują w wspólnocie Dzieci Maryi - przygotowują spotkania dla młodzych Marianek, mamy również jednego mężczyznę jest to nasz opiekun ksiądz Marek.

Dzieci Maryi to grupa przeznaczona dla młodych dziewczyn, które przez wspólne spotkania (głownie sobotnie), zabawy, rozmowy na różne tematy, a przede wszystkim przez modlitwę i bycie ze sobą chcą zbliżać się do Jezusa i Maryi. Często wydaje się, że modlitwa czy Msza Święta to coś nudnego, z czego najlepiej „się ulotnić”.  Dzieci Maryi zupełnie obalają ten mit.

Swoją obecność w parafii staramy się zaznaczyć  przez uczestnictwo na niedzielnej Eucharystii  o godzinie 9:00 (w I Niedzielę każdego miesiąca o 10:30) stojąc przy naszym sztandarze. Bierzemy udział również w innych liturgicznych wydarzeniach takich jak różaniec, czy roraty.

Akt oddania Niepokalanej

Tekst przysięgi Mariańskiej

Tekst odnowienia przysięgi